Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

X-Men’in anti kahramanının devam filmi gümbür gümbür yaklaşıyor. Son yapılan açıklamalar dahilinde filmin çıkış tarihini Haziran ayından Mayıs ayına almışlardı. Şimdi de bize 18 Mayıs’a kadar beklemek düşüyor.

X-Men’in deli dolu karakterinin devam filminin çekimleri esnasında, prodüksiyon ekibi filmde bir sahnenin çekimini yaparken ölen dublör Joi Harris‘in trajik kaybı üzerine zorlu bir süreçten geçti.

Alanındaki ilk Afro-Amerikalı kadın olarak ün yapan motor yarışçısı Harris, Zazie Beetz‘in karakteri Domino’nun dublörü olarak bir motor hareketi yaparken hayatını kaybetmişti.

Geçtiğimiz günlerde, Deadpool 2 aktörü EW ile yaptığı röportajda olay günü hakkında bir açıklama yaparak Harris‘in ölümü hakkında konuştu.

”Bu onun setteki ilk günüydü ve kimse gerçekten ne olduğunu bilmiyordu. Özellikle kendileriyle uzun zaman çalıştığım dublör ekibi dahil insanlar çok, çok fazla etkilenmişti. Bu durumla çok üzülmüşlerdi çünkü beraber çalıştıkları insanları korumak istiyorlardı. Ve bu olayda, öyle yapamadılar. Bu gerçekten çok üzücüydü.”

Aktör, Harris‘i tanımadığını söyledi ama mirasını onurlandırmak hakkında çok güçlü duygular beslediğini söyledi.

“Domino ekibinin ve hikayenin bir parçası gibiydi. Umarım insanlar onu gerçekten birçok baskıyı kırmış biri olarak hatırlamaya devam eder -profesyonel bir şekilde kendini motor yarışlarına adamış siyahi kadın olarak-. Umarım bu onun mirasıdır.”

Kaza prodüksiyon ile ilgilenen,yapımcıların koordinatörlere çok fazla baskı uyguladığını iddia eden dublör ekibi dahil birçok insanın ifade vermesine sebep oldu.

Harris, Deadpool 2 filminin kamera karşısındaki ilk dublörlük işi olduğunu göz önünde bulundurursak deneyimli bir dublör değildi. Müfettişler olayın güvenlik ihlalinden mi yoksa Harris‘in aksiyon sahnesi için gereken tecrübenin eksikliğinden mi kaynaklandığını soruşturuyor.

İsimsiz kaynaklar oyuncunun deneyimini sorgulamaya başladı, fakat prodüksiyon ile ilgili kişiler Deadline’a röportaj verirken Harris‘i bu film için işe alma kararını savundular.

“Bu pozisyona tecrübesiz birinin koyulduğunu söylemek kesinlikle yanlış. O, bu iş için en iyi adaydı.” dediler.

Filmin çekimlerinde böyle üzücü bir olayın yaşanması sadece film ekibini değil bizleri de çok üzdü. Umarız ki ilerde bu tarz olaylar yaşanmaz.

Deadpool 2 18 Mayıs’ta sinemalarda.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.