Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Guardians of the Galaxy Vol. 2 senaristi ve yönetmeni James Gunn mavi tenli uzay korsanı Yondu’nun (Michael Rooker) ölü kalacağını söyledi.

(SPOİLER. Ben buralarda oldukça o hayata geri döndürülmeyecek. Ölümünün bir anlamı olması lazım.)

Twitter üzerinden Guardians of the Galaxy Vol. 3’te Yondu’nun hayata geri döndürülüp döndürülmeyeceği sorusuna Gunn ‘Ben buralarda oldukça o hayata geri döndürülmeyecek. Ölümünün bir anlamı olması lazım.’ diye cevap verdi.

Yondu Vol.2’nin doruk noktasında, uzun süredir kayıp olan babası Ego’nun (Kurt Russell) güçlü bir kötü olduğu anlaşıldıktan sonra Peter Quill’i (Chris Pratt) patlayan bir gezegenden kurtarırken öldü.

Ego’nun gezegen formu patlarken, Yondu Quill’i kurtararak oradan ayrıldı. Ardından Star-Lord’a uzayda durmasını sağlayacak olan tek uçuş giysisini vererek kendini feda etti.

(Gözler yaşlı)

Quill’in kollarında ölürken ‘O senin baban olabilir evlat, ama sana babalık yapmadı.’ dedi Yondu. ‘Hiçbir şeyi doğru düzgün yapamadığım için özür dilerim, ama benim evladım olduğun için çok şanslıyım.’ 

Yondu öldükten sonra yakıldı ve Galaksinin Koruyucuları’nın ölmüş üyesine övgü dolu galaksi hareketi ile Yağmacı usulü cenaze töreni düzenlendi.

Eylül ayındaki Salt Lake Comic Con fuarında görünen Rooker Yondu’nun ölümünü bir son olarak görmediğini söyledi.

‘Bilirsiniz, yani bu ölme fikri biraz garip.’ Rooker Soru&Cevap kısmı sırasında izleyiciye anlattı. ‘İnsanların ölümün tamamen gidiş olduğunu düşünmelerini anlamıyorum. Hayır! Sadece öylesine söyledim. Bu konuda hiçbir ipucu vermiyorum. Sadece Yondu’nun gittiğini söylüyorum.’ 

Aktör,  Yondu’nun ölümünden sonra, ıslıkla kontrol edilen Yaka Oku’nun Kraglin’e (Sean Gunn) verilmesine de değindi.

Mayıs’ta Vol. 2‘nin vizyona girmesinden kısa süre sonra, Gunn Yenilmezleri ve Koruyucuları ilk kez bir araya getirecek olan Avengers: Infinity War’ın Yondu’yu geri getirmeyeceğini açıklamak için Twitter’ı kullandı.

Gunn şu sıralar senaryosunu yazıyor ve 2020’de vizyona girecek olan Guardians of the Galaxy vol.3‘ü yönetecek.

Yondu Udonta’nın anısına bu videoyu da buraya koyuyorum.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.