Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Wonder Woman sinemalardaki yerini almak üzere ve bu filmle Dc’nin en büyük ikonlarından birini ve mitolojik bir ikonu göreceğiz.

Yapımcılar Wonder Woman’ı çizgi romanlardan filmlere uyarlarken fazlasıyla ikonik eşya veya silahı ( Doğruluk kementi gibi ) sinemaya da uyarlamışlar. Ama bunların hiçbiri bir God-Killer kadar önemli değil.

Işte o yüzden bu silahın filmlerdeki orijin hikayesinden ve çizgi romanlardaki durumundan biraz bahsedeceğiz.

– Filmde –

WONDER WOMAN (2017)
Gal Gadot as Wonder Woman

Filmde kılıcın kökenleri antik yunan mitolojisine bağlanıyor. Hikayeye göre Zeus’un oğlu savaş tanrısı Ares, babasını tahtından indirmek ve diğer tanrıları öldürmek için onların biricik yaratımları olan insanlara savaş ve yıkım getirir. Sonrasında Zeus insanlıgı korumaları için Amazonları yaratır ama hepimiz biliyoruzki sonunda Ares onlarıda esir ediyor.

Kraliçe Hippolyta ve kardeşi general Antiope Ares’in esirliğinde kurtuldular ve Amazonları özgürlüğe yönlendirdiler. Ares tanrılarla olan savaşına devam etti ve er yada geç Zeus’u epik bir mücadelede yendi. Ama Zeus ölümünün son anlarında tohumlarını saldı ve Amazonların saklanması için mistik bir ada olan Themyscira’yı yaratırken, aynı zamanda Ares’in son ve temelli olarak durdurulup öldürülmesi için GodKiller’ı yaratır.

Sonunda Diana büyür ve onlarca anlatilan hikayeye geçilir. Steve Trevor adaya düşer ve büyüm bir yıkımda bahseder. Diana bunun arkasında Ares’in olduğundan emindir ve onu durdurmak için saklı kasasından GodKiller’ı alır ve onu durdurmak için yolculuğuna başlar.

– Çizgi Romanlarda –

Çizgi romanlarda ise durum apayrı, Dc comics hikayesinde The God Killer, süikastçi olan Slade Wilson a.k.a Deathstroke’a yaptıgı anlaşma üzerine verilir. Görevi bir yunan tanrısı olan Lapetus’u öldürmektir ve onun içinde GodKiller gerekiyor.

The God Killer çizgi roman versiyonunda ağırlık veya şeklini değiştirebiliyor. Yani bu da bir sopa veya iki uçlu kılıç gibi çeşitli silahlara dönüşmesine olanak sağlıyor. Ayrıca içindeki güç sayesinde enerji patlamaları yaratabilir veya ona uygulanan darbeyi katlayabilir. Ayrıca özel olarak bir tanrının anılarını alıp kullanıcıya aktarabilir.

Gördüğünüz üzere bu kılıç çizgi romanlarda baya çılgın. Sizce filmde bu üstteki özelliklerden herhangi birini görürmüyüz?

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.