Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Yıllardır telefon, bilgisayar ve türevi bir çok cihaz vasıtası ile internete bağlanmamıza kolaylık sağlayan Wi-Fi’da varolan bir açık nedeniyle dünya üzerinde bir çok kişinin dosyaları ve interneti tehlikeye girdi.

Krack-Key adı verilen bir virüs sayesinde dünya üzerinde bulunan ve WPA2 ile korunan tüm Wi-Fi’lara girilebileceği ortaya çıktı. Wi-Fi’a girmek diyince basit bir şekilde internetinizi kullanacaklarını düşünmemeniz gerekiyor. Çünkü Wi-Fi aracılığı ile kredi kartı şifrelerinden sohbetlerinize hatta fotoğraf ve videolarınıza bile erişim sağlayabiliyorlar.

Bir kafede bağlandığınız Wi-Fi’dan bile bu bilgilerinizi kolaylıkla aşırabilirler. Yapılan araştırmaya göre saldırılara karşı zayıf olan sistemler Android, Linux, Windows, Apple, MediaTek, LinkSYS olabilirmiş. Bunun yanı sıra diğer bir çok sisteminde zarar görebileceğinden bahsedildi. Android cihazlarının ise %40 civarında bir kısmının bu saldırılara karşı açık olduğunun altı çizildi.

Yaklaşık bir kaç aydır Wi-Fi açıklarını kullanarak piyasa sürülmüş bir çok program vardı ancak. Görünüyorki bu saldırı gerçekten büyük kapsamlı gerçekleşiyor. Saldırı nedeniyle büyük şirketlerden bizlere kadar herkes tehlikede.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 4 senedir sinema, dizi, oyun, teknoloji ve çizgi roman alanları ile uğraşan esaslı bir geek.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.