Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Evet, doğru okudunuz! Sonunda Transformers serisi Micheal Bay’in efekt terörizminden kurtulabilir gibi görünüyor!

Yıllar boyunca kesintili olarak da olsa Trasformers serisi bir şekilde devam ediyordu. Üstelik yıllardır yaşanan saçmalıklara rağmen çok büyük bir izleyici kitlesini de ellerinde tutmayı başarıyorlardı. Ancak hatırlarsınız ki şirket, serinin yayınlanan son filmi olan The Last Knight ile serinin imajını yerle yeksan etmeyi başarmıştı. Üçüncü filmin ardından çıkan Age of Extinction’ın da Last Knight’dan arda kalır yanı yoktu ancak kendisi genede 1,100 milyar Dolar civarında bir hasılat elde etmeyi başarmıştı. The Last Knight’ın hasılatı ise bunun neredeyse yarısı olan 600 milyon dolar civarlarındaydı. Üstelik The Last Knight’ın bütçesi serinin önceki filminden tam 50 milyon dolar daha fazlaydı. Bunun yanı sıra filmde Anthony Hopkins gibi efsanevi bir isim dâhi bulunuyordu.

Söz konusu sıfırlama için Hasbro veya Paramounts’dan henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak bir çok kaynak tarafından serinin bu senenin Aralık ayında yayınlanacak olan Bumblebee filminden sonra sıfırlanacağı belirtiliyor. Genellikle bu tarz söylentiler doğru çıkar ancak dediğimiz gibi; henüz resmi bir açıklama yok. Yani serinin olduğu gibi devam etme olasılığı da bir hayli yüksek.

Benim düşünceme kalırsa hiç düşünmeden söyleyebilirim ki seri kesinlikle sıfırlanmalı. Seri, her yeni film çıktığından daha çok saçmalamaya başladı. Her bir film sinemaya düştüğünde mantık hataları katlanarak artmaya başladı. Hadi gene dördüncü filme biraz göz yumabiliriz ancak son film tam bir rezaletti. Hayatımda izlediğim en kötü filmlerden birisi olduğunu net olarak söyleyebilirim.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 4 senedir sinema, dizi, oyun, teknoloji ve çizgi roman alanları ile uğraşan esaslı bir geek.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.