Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Dikkat bu yazı SPOILER içerir!!!
Infinity War’da en fazla süre alan kahramanlardan biri olan Thor filmde bizi en fazla etkileyen ve tartışılmaz baş kötümüz Thanos’tan sonra en güçlü karakterdi. Gerek yeni silahını yapmasıyla gerek Wakanda’daki savaşa ışınlarak tüm düşmanlarımızı yerle bir etmesiyle ve en önemlisi de Thanos’u öldürmenin eşiğine gelmesiyle bizim beyaz perdeye kilitlenmiş bir şekilde bakmamızın en büyük sebebiydi. Ben de bu nedenle filmin yıldızı olarak görebiliceğimiz bu karakterin yeni silahı olan Stormbreaker’a bir inceleme yazısı yazmak istedim.


Thor Ragnarok filminde ölümüne şahit olduğumuz Odin’in karakterimize her ne kadar “Sen çekiçlerin tanrısı mısın?” dese de yine de Infinity War filminde yeni bir çekiç olarak nitelendirebileceğimiz silahını yapması film hakkında sevmediğim birkaç yönden biri olsa da Thor’u gerçek gücüne sahip olduğunu görmek beni sevindirmedi değil. Özellikle de Thor, Rocket ve Groot bu güçlü silahını yaparken görmek harikaydı. Ayrıca silahın sapının Groot’un bir parçasından olması da ince düşünülmüş güzel bir detaydı.


Çizgi romanlarda Beta Ray Bill’in sahip olduğu bu silahın kendisinden değilde Infinity Gauntlet’in de yapımını üstlendiğini bildiğimiz ve Peter Dinklage’ın oynadığı Eitri karakterinin yapmış olduğunu bilmek de akıldaki soru işaretlerini giderilmesinde yardımcı oldu. Ayrıca Thor’un bir yıldızın tüm enerjisine dayanabilmesi de karakterin silahsız ne kadar güçlü olduğunun ayrı bir göstergesi olarak filmde karşımıza çıkan güzel detaylardan biriydi.

 

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.