Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Romantizm ve Bilim Kurgu ile ne kadar aranız var? Muhtemelen çoğunuz Romantizm den nefret ediyordur. Ama bence bazen güzel yazılmış romantik eserleri de okumak, izlemek gerek. Fikir dünyamızı açması veyahut görsel zevkimizi artırması için değil sadece… sadece sinemaya dair yepyeni lezzetler tatmak için. Hele birde Bilim Kurgu ile harmanlanmışsa değmeyin keyfe. Şahsen eğer çok etkileyici bir hikayeye ve karakterizasyonlara sahipse ben aşırı derece de keyif alıyorum o yapımdan. Aynı The One I Love da olduğu gibi ya da ülkemizde ki vizyon adı olan Tek Aşkım.

Hikayemiz Ethan ve Sophie adında ki evli çifte ev sahipliği yapıyor. Bu çiftimiz uzun süredir evliliklerinde sorun yaşıyorlar ve bu sorunları da nasıl çözeceklerini bilmiyorlardır dolayısıyla da bu da evliliklerini ve birbirlerine karşı olan sevgilerini zora sokmuştur. Bunun için de profesyonel bir yardım alıp psikolog’a giderler. Bir dizi seanstan sonra psikolog’un önerisi ile hafta sonu bir tatile çıkarlar ama bu tatilin onlara ne getireceklerinden de habersizdirler. Senaryo ilk bakışta biraz yavan durabilir hatta baya bir yavan durabilir ama özellikle alacağınız tadın kaçmaması adına çokta detay vermek istemiyorum. İzleyin ve filmin lezzetine siz varın.

Karakterizasyonlar ise filme oldukça güzel adapte edilmiş ve zerre sırıtmıyor. Mark Duplass ve Elizabeth Moss’un birbirine uyumu ise güzel olan başka bir şey. Özellikle Mark Duplass’ın performansı yadsınamaz derecede güzel üstelik filme de harika bir “çeşitlilik” katmış. Filmin sineatografisi ise öyle aham şaham değil lakin tek mekan üzerine kurulu bir çekim gerçekleştirildiğinden eğreti de durmuyor. Yönetmen McDowell, dengeyi çok güzel ayarlamış. Filmin müzikleri ise çok akılda kalıcı değil lakin gerilim dolu sahnelerin hakkını verebilmiş. Çok iyi değil lakin görevini yerine getirecek kadar da yeterli müzikler kullanılmış.

İşte bu kadar. Ben filmi çok sevdim hele ki o dumur eden sonu ise apayrı bir efsanedir. Şahsen eğer romantik bir film arıyorsanız veya bu türe güzel bir film ile girmek istiyorsanız The One I Love bence sizi oldukça tatmin edecektir.

Yazar Hakkında

Yönetici

Geekhane'nin nâm-ı değer kurucusu.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.