Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

The Last Jedi fanlar için çok büyük bir olaydı. Beğenen büyük bir kesim olsa da beğenmeyen bir kesim de var. Bu eleştiren kesim sayesinde geldi bu bilgi.

Filmi izleyenlerin izlerken fazlasıyla ilginç bulduğu şu galaksinin öteki ucuna görüntünü gönderme gücünü bir hatırlayalım. Hepimiz bu gücü gayet sevmiş ve tam anlamıyla epik bulmuş olsak ta bu güç için tam bir açıklama hiç yapılmadı, ta ki şu ana kadar.

Rian Johnson, fanların ona bu tarz eleştiriler yaptığı sırada dayanamamış olacak ki şu fotoğrafı paylaştı.

Evet bu Kadim Jedi Yolu kitabı. Filmlerde “antik kitaplara” baya değinilmişti. Burası önemli ama en son değineceğim. Ayrıca Rian Johnson içinden bir alıntı yaptı ve durumu netleştirdi.

“Doppelganger, veya Similfuturus, Jedi’a kendisinin veya bir dış objenin kısa süreli, normalden ayırt edilemez bir halini yapmasına olanak sağlar. Bu yeteneği mükemmelleştirenler seçtikleri her hangi bir kişinin hayaletlerini yaratabililer, veya rakiplerini normalde olandan daha fazla şey gösterebilirler, örneğin droidler.”

Rian Johnson’ın bu tarz bir kitabı okumuş veya en azından göz atması güzel bir durum. Ama şöyle bir sıkıntı var, bu kitap canon değildi. Ama fan sayfaları zaten çoktan artık canon olup olmadığı tartışmalarına başladı.

Bilmeyenler için ana evrene dahil şeylere canon diyoruz. Umarız kitap canona döndürülür yoksa bu bir hata olacak.

Yazar Hakkında

Artık anlatmaya gerek yoktur herhalde. Elflerin korkulu rüyasıyım. Isengard sonuna kadar bizimle. . Instagram: @BayKozmik

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.