Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Evet sevgili Geekler bugün farklı bir teori ile karşımızdayız. Bildiğiniz gibi Infinity War’ın sonunda Thanos eldiveni ile esip gürledi ve en sonunda insanlığı daha doğrusu tüm yaşamı kontrol altına almayı başardı. Evrene düzen getirmek için 6 sonsuzluk taşı ve eldiveni kullandı ve gerçektende kendi çapında başardı da. Bunları zaten biliyoruz. Şimdi size bir hikayeden bahsedeyim. Uzun zaman önce çok çok uzak bir galakside… Yok yok o değil aşağıda ki.

Uzun zaman önce yaşamış Aveleli Rahibe ve İspanya diktatörü Francis Franco’nun hikayesine değineceğiz. Şimdi durum şöyle bu rahibe ablamızın fotoğrafını aşşağıda görebileceğiniz bir eldiveni var. Ve insanlar bunun üstündeki taşların tılsımlı falan olduğuna inanıyorlar. Bu olayı farkeden Francis abimiz ise bu eldiveni çalıyor ve halkı korkutma ve manüpile yoluyla kontrol etmeye çalışıyor. Ayrıca bu eldivenin ülkede ki demokrasiyi kontrol etmesi be simgelemesi amacıyla kullanıldığını söyleyenler var.

Peki size bir yerden tanıdık geliyor mu bu olay. Evet Thanos ve Infinity Guantlet. Teorilere göre çizgi roman’nın doğal olarak filmin bu hikayeden esinlendiğini söyleyenler var peki benzerlikler neler.

– İkisinin de üzerinde taşlar ve süslü
– İkisinin de kullanılma amacı yönetim ve demokrasi (!)
– Ufak bir ayrıntı olsada ikiside sol ele uygun.
– İkiside bir diktatör tarafından kullanılıyor.

Açıkçası bu gözle bakınca hiç de mantıksız gelmiyor. Eğer böyle bir durum olmuşsa Marvel güzel bir detay yakalamış ve akıllıca bir yol izlemiş. Belkide sadece rastlantıdan ibaretlerdir. Bunu bilemeyiz sonuçta bize filmin sonunda yaşattıklarından sonra Marvel’den herşeyi bekler olduk. Dediğim gibi eğer öyleyse çok akıllıca bir haraket olmuş.

Yazar Hakkında

Gündüzleri sınav maduru. Geceleri Cosplyer ama 7/24 Geek olan Slytherin öğrencisi. Geek aleminin melez çocuğu. Namı değer Mr.Jokero.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.