Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Marvel’ın kesinlikle X-men ve Fantastic Four’u geri isteme hakkı var çünkü bu karakterlerin bazılarını Stan Lee yarattı ayrıca kendi çıkarları  için böyle güzel bir evreni bölmek Fox’a yakışmaz.

Lee , Jack Kirby ve Len Wein’e bazı karakterleri yaratma konusunda çokça yardım etmişliği vardır. 2 takım bildiğiniz gibi başka stüdyonun ellerinde – X-men ve Fantastic Four 20th century Fox’un elinde- Ancak Lee Wizard World Nashville’de resmen onların olanı alacaklarını açıkladı.

Yakında veya daha sonra, bütün karakterlerin haklarını geri verecekler. Şu an bunun üstünde çalışıyorlar ve hala X-men filmleri ve bunun gibi işler yapıyorlar. Bunun hakkında endişelenmeyin. Önümüzdeki birkaç sene içerisinde daha fazla Marvel karakterine bakıyor olacak.

Bildiğiniz üzere Spiderman’nin hakları da Sony’deydi ancak Sony, Marvel ile anlaşma yaptı ve evreni bozmadı. Sony abimiz Marvel ile anlaşınca Spiderman in hem solo filmini gördük hem de Civil War da gördük ve daha da göreceğiz.

Gelin bir de Fox’un evrenini inceleyelim. Her ne kadar ilk Fantastic Four filmi başarılı olsa da 2.si için aynı şeyi söyleyemem hele rebootlandıktan sonraki -2015- film REZALETTİ . Her ne kadar başarısız filmler yapsa da Fox vazgeçmiyor ve film evrenlerine reboot atmaya devam ediyor. Şimdi bir daha Fantastic Four evrenine reboot attı ve solo Dr. Doom filmi getirmeyi düşünüyor. Bunun da fiyasko olacağına eminim.

X-men de her ne kadar güzel bir evren yaratmış olsalarda filmlerde zaman kavramı yok resmen her şey garip bir time line da geçiyor yani ilk 3 filmine başarılı demek her ne kadar doğru olmasa da bayağı iyilerdi ama onlardan sonra gelenler benim için REZALETTİ. Ancak Fox’un Deadpool ve Logan’ın başarısından sonra da bu X-men evreninden vazgeçmeyecekler ve daha da denemeye devam edecekler.

Umarız Marvel ile anlaşırlar ve Phase 4 de en azıdan bir Fantastic Four görürüz.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.