Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Spiderman:Homecoming serisinde MCU’dan konuk karakterlerin geleceği kesinleşmişti. Peki ya hangileri?

Ağ kafamızın filmi bir iki hafta içinde vizyona girerken Sony ile anlaşan Marvel Spiderman serisine devam edecek. İlk filmde konuk oyuncu olarak Robert Downey Jr. ve Chris Evans var. Peki ya devam filmlerinde hangi karakterler olabilir? Sizin için derledik.

8. Winter Soldier

Winter Soldier ve Spiderman’i Kaptan Amerika: İç Savaş filminde beraber görmüştük. – İç Savaş’ta havaalanında geçen sahnede metal kol şakasını hatırlarsınız- Her ne kadar İç Savaş’ta pek team-up yapmasalar, beraber vakit geçirmeseler de hatta birbirlerini pek tanımasalar da Winter Soldier çok düşük bir ihtimalle bir sonraki Spiderman filminde olabilir. En son Barnes’ı Wakanda’da uykuya yatmış bir halde görmüştük. Iron man ve Captain America’nın Infinity War’da ölebileceğini düşünürsek akıl hocaları arkadaş olan Winter Soldier ve Spiderman team-up yapabilir. Eğer Captain ölmezse bile büyük ihtimalle Winter Soldier’ın solo filmi gelmez bu yüzden karakterin gelişimi belki de Spiderman serilerinde tamamlanır.

7.Daredevil

Daredevil sadece olmasını istediğim bir karakter. Yani sadece bir dilek. Çünkü Feige abimiz televizyon ve sinema karakterlerini şimdilik buluşturmayacaklarını söylemişti. Ancak belli mi olur bir bakmışız aynı karedeler. Daredevil ve Spiderman’nin çizgi romanlarda yaşanmışlıkları düşününce aslında fena fikir değil çünkü şu ana kadar ki en eğlenceli ve zevkli team-up’lardan. Daredevil’ın Netflix’te ortalıyı yıktığı ve çok sevildiği için neden olmasın gelecekte belki bir gün görürüz. – Çok düşük bir ihtimal 🙁 –  Biz hayranlar umarız bu iki karakteri yan yana görebiliriz.

6.Thor

Bu pek alışkın olmadığımız bir team-up. Ancak ağ kafa ve Thor’un çizgi romanlarda binlerce team-up’ı var. Biz en azından bir cameo göreceğimizden eminiz. Thor’u araya sokabilecek birçok alternatifi var Marvel’ın umarız kullanır ve Şimşek Tanrısı ve Spiderman’i yan yana görürüz. Elbette Thor’un gelip Scorpion ya da Kraven’a çekiç sallayıp dövüşmesini beklemiyoruz. Thor belki de Iron Man gibi bir akıl hocası olur ve Peter’a yol çizer. Thor’un MCU’da çok iyi bir dinamiği olduğunu biliyoruz ve bu dinamik Spiderman ile birleşirse tadından yenmez. Hayırlısı…

5. Doctor Strange

Peter Parker ve Doctor Strange’in ilişkileri tuhaf ve eğlenceli olur. Doctor Strange mistik şeyler keşfederken Spiderman’nın teknoloji ile takılması iyi bir sinerji oluşturur.  Sanctum Sanctorum’da başlayan güzel bir team-up olabilir. Belki de Morlun baş kötü karakter olur ve Spiderman’nin yardıma ihtiyacı olabilir. Daha uçuk bir teori ise Spider-verse olayı. Doctor Strange, Amazing Spiderman evreni, ilk üçleme evreni ve MCU evrenini birleştirip güzel bir Spider-verse olayına yardım edebilir. Bu Spider-verse olayınının nasıl olacağı konusunda ayrıntıya girersek Amazing Spiderman 2’nin sonunda Rhino ile olan savaş bitmemişti ve çoğu hayran bu savaşın sonunu görmek istiyordu. Belki de savaş devam eder ve bittiğinde Strange bir portal açıp Garfield’ın Spiderman’ini alır ve sonra Maguire’nin Spiderman’ini MJ ile jazz kafade sardıldıktan sonra alıp bir team-up yapabilirler. -Çok düşük bir ihtimal olsa da –

 

 

4. Captain Marvel

Captain Marvel , Infinity War ve Avengers 4 arasında 2019 yılında vizyona girecek – Nasıl bağlayacaklarsa onlar bir yolunu bulur-  Ama team-up’larında tabi ki aşk ilişkilerinden daha çok kötü adamların kıçını pataklerken görürüz büyük ihtimalle. Captain Marvel’ı da Tony Stark gibi akıl hocası haliyle görürüz büyük ihtimalle. Iron Man’in ve Captain America’nın ölebilme ihtimalini düşünürsek Avengers’ın yeni lideri olma yolunda giderken Spiderman’le beraber iyi bir sinerjileri olabilir. Ne de olsa ikisi de yeni karakterler.

 

 

3. Ant-Man

Spiderman ve Antman ilk olarak Captain America:Civil War’da karşılaşmışlardı. – Havaalanı sahnesinde Giant Man ile güzel sahneleri vardı 🙂 – Antman ve The Wasp filmi Kuantım Gerçekliğinde geçecek olsa da Scott Lang bir sokak suçlusuydu belki bir filmde bu sebepten ötürü birleşirler.

Belki de Cassie Lang Peter’ın lisesine gider ve buradan bir konu çıkar ve hop team-up. Ancak Cassie Lang’in yaşını düşündüğümüzde pek de mümkün görünmüyor. Ama Scott Lang yani Paul Rudd’un sinerjisi Tom’a uyar gibi.

 

 

2. Star-Lord

Şimdi diyorsunuz ne alaka? Evet Daredevil ve Star Lord kimsenin aklına gelmiyor. Black Widow hatta Hulk bile daha olasıyken sen diyon? diyor olabilirsiniz ancak bu bir teori yazısı 🙂 . Star Lord ile Spiderman daha Infinity War’da karşılaşacak . Ancak teoriler üremeye devam ediyor. Venom’un MCU’da olduğu söylediğinden beri teoriler atılıyor. Bu da başka bir teori. Star Lord belki de Venom’u dünyaya getiren kişi olabilir yada Venom konusunda Spiderman’e yardım edecek olan kişi. Bizce Venom dünyaya gelmişken Spiderman Venom’un uzaylı olduğunu öğrenince Star Lord’a bir telefon çaksa ve yardım istese fena olmaz, ha ?

 

1. Captain America

Bu belki de aralarındaki en kesin karakter olabilir. Captain America: Civil War’da ikilinin hoş sahnelerine tanık olmuştuk. Eğer Infinity War’da ölmezse Cap’imiz Spiderman için en iyi akıl hocası olabilir. Çizgi romanlarda veya animasyonlarda gördüğümüz bu team-up çok olası duruyor. Ancak Chris Evans’ın sözleşmesinin Avengers 4’ten sonra bittiğini düşünürsek biraz moralimiz bozuluyor ama hala umutlar kesilmiş değil ve bu ikiliyi zaten Infinity War’da team-up’ını göreceğiz.

 

Peki sizce kimle team-up olmalı ?

1 Yorum

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.