Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Black Order üyelerine yaptığımız gibi Sonsuzluk Taşları için de her gün birer tane atarak bilmeyenleri Infinity War hakkındaki küçük boşlukları dolduracağız.

Ilk taş güç taşı olacak. Diğer sıra nasıl olur bilemem ama her gün birer tane gelecek. Ayrıca MCU içindeki halleriyle anlatacağız. Çizgi romandaki farklılıklar kafa karıştırabilir.

 

1- Geçmişi

Evrenin yaratılışında bile önce varolan bu tekillik diyebileceğimiz varlıklar, evrenin yaratılışından sonra kozmik varlıklar tarafından kullanılarak bizim bildiğimiz sonsuzluk taşlarını yarattılar.

Güç taşı da “Eson The Searcher” (arayıcı Eson) tarafından kullanıldı. Uzun bir süre boyunca gezegenleri bununla yoketse bir süre sonra taş ORB’un içinde unutuldu ve Star-Lord filmde onu bulana kadar orada kaldı.

Sonra yaşananlar ise Guardians Of The Galaxy filminin kendisi. Taş şuan ise Nova Corps’un ellerinde güvende duruyor… Ta ki Thanos gelene kadar.

 

2) Güçleri

“Tıpkı söylediğin gibi Ronan, biz Galaksinin Koruyucularıyız.”

Güçleri her ne kadar fiziksel destek sağlasa da, ana gücünün enerji üzerine olduğunu söyleyebiliriz.

 

a)Enerji Kontrolü:

Güç taşı morumsu, ateş gibi bir tonda fırtınalar, patlamalar veya enerji saldırıları yapabilir, enerji alanları oluşturabilir.

Her ne kadar filmdeki Orb gibi özel kaplar sayesinde saklanılıp kullanılması engellenebilse bile, tam potansiyelinde gezegenleri de yokedecek bir güce sahip.

 

b)Fiziksel Destek:

Kullanan kişiye direkt olarak fiziksel bir extra, dayanıklılık gibi özellikler katabiliyor.

Yarın da diğer taştan devam edeceğiz, takipte kalın.

Yazar Hakkında

Artık anlatmaya gerek yoktur herhalde. Elflerin korkulu rüyasıyım. Isengard sonuna kadar bizimle. . Instagram: @BayKozmik

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.