Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Evet artık her yıl bir Star Wars filmi izliyoruz. Bu iyi bir karar mı yoksa daha iyi pişmiş filmler için biraz beklemenin daha iyi mi olacağı büyük bir merak konusu. Yinede aşırı derecede fanatik olmayanlar için her yıl bir star wars filmi çok da kötü değil bence. İşte bu yılın Star Wars filmi de bizim uzay Cowboyumuz Han Solo için geliyor. Fragmanları falan izledik. Ekipte beğenenler var beğenmeyenler var ben şahsen yeni Han Soloya ısınamasamda yinede ortalarda bir yerde bekliyorum filmi. Zaten ‘Force’ gibi daha derin kavramlara girecek bir filim değil bu daha çok uzayda geçen bir macera filmi bekliyorum. Net bir uzay operası tadı da alacağımı düşünmüyorum.

Konumuza dönecek olursak bildiğiniz kadarıyla büyük şirketler filmlerden önce filmlerle alakalı kitap, çizgi roman vs. yayınlıyorlar. İşte Solo: A Star Wars Story için 8 tane envanter çıkacak. Bunları sizin için kısa açıklamalarla sıraladım buyursunlar efendim.

1 Last Shot

Solo ile A New Hope arasında geçecek olan hikayede Han Solonun bu sırada neler yaptığını öğreneceğiz. Ayrıca Sana Starros’u ilk defa göreceğiz.

2 Lando Duble or Nothing

Şimdiden yayınlanmış olan çizgi roman Lando ve L3-37’yi anlatıyor. Filimden hemen önce geçen çizgi roman film vizyona girmeden bitti bile.

3 Most Wanted

Bildiğiniz üzere film Solo’nun hem gençlik yıllarına hemde ebeveynliğine değinecek. -Bu konu hakkında ayrı bir makalede konuşmak gerek.- Bu eser ise bize Solonun çok daha erken zamanlarını anlatacak.

4 THE MOVIEMAKING MAGIC OF STAR WARS: CREATURES + ALIENS

Star Wars’ın ilk filmi olan A New Hope’un çıkışından bu güne kadar görsel efektlerde resmen çağ atladık. İşte bu kitap o zamandan günümüze kadar olan değişimi anlatıyor. Bu konuya ilgisi olan arkadaşların kesinlikle kaçırmaması gereken bir eser.

5

Bakın bu çok ilginç. Biliyorsunuz Star Wars koca bir evren. İçinde yaşayan ırklarla karakterlerle ciddi anlamda ayrı bir alem diyebiliriz. Herhangi bir paralel evrende aynı olaylar aynı şekilde yaşasa son filmler hariç pek yadırgamam anlayacağınız. İşte bu kitap bize bu evrende özellikle filmde karşımıza çıkacak olan karakterleri anlatıyor. Bunu bulabilirsem kesin olarak almayı düşündüklerim arasında.

6 THE ART OF SOLO: A STAR WARS STORY

Art Book benim için çok değerli. Özellikle sanat ile ilgilenen arkadaşlarımın saatlerce incelerler ‘art book’ları. Filim için hazırlanmış bu konsept tasarımları içeren kitabı kesinlikle öneriyorum.

7 THE MIGHTY CHEWBACCA: FOREST OF FEAR

Chewbacca’yı Star Wars Sagasında sevmeyen yoktur diye düşünüyorum Bu hikayede karakterimiz farklı arkadaşlarla beraber çok tatlı bir ekip oluyor ve ilginç maceralara atılıyorlar.

8 STAR WARS: ADVENTURES

Elbette çizgi roman okumaya erken yaşlarda başlıyoruz. İşte bu seri de küçük yaştaki okuyucular için.

Efendim siz hangilerini okumak istersiniz Free Comicbook day da denk gelirse alır mısınız? Yorumlarını belirtin lütfen.

Yazar Hakkında

2 kere gittim 3 kere geldim.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.