Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Black Panther’da ilk gördüğüm andan beri garip bir şekilde ilgimi çeken, hareketleriyle doğal ve rahat olan, bizi de rahat hissettiren bir karakterdi Shuri.

Onun yeteneklerini ve zekasını, ayrıca hal ve tavırlarının yanında teknoloji konusundaki bilgisiyle fazlasıyla Tony Stark’a benziyordu. Bir iki etmenj ve aşağıdaki fotoğrafı, daha doğrusu fan art’ı görünce beynimde bi anlık bir fırtına oldu.

Bosslogic Shuri’yi Riri Williams Olarak Resmediyor

Shuri çoğu açıdan bir Tony Stark ve çizgi romanlardaki Riri Williams’a gayet benziyor. Bu fikir kafanıza genel olarak yerleştiyse gelin bir bakalım neden bu kadar benziyorlar, ve neden yeni Iron Man olabilir. 

Infinity War teorilerinin en büyüklerinden biri zaten Captain America ve Tony Stark hatta Thor gibi orjinal üyelerin ölüp, yerlerini yeni Avengers üyelerine bırakacaklarıydı. Bunu da işe katarsak biraz ciddi bakabiliriz olaya.

*DİKKAT FİLMDEN SPOİLER İÇERİYOR OLABİLİR*

Zaten teknolojiyle arasının nasıl olduğundan bahsetmiştim. Ama bilmeyenler için daha 16 yaşında olmasına rağmen Wakanda’nın neredeyse tüm teknolojisi onun ellerinden çıkıyor geliştirdiği şeylerin haddi hesabı yok. Sonik silahlardan zırhlara…

 

Ayrıca fazlasıyla eğlenceli, genel anlamda gimik, ve aşırı ciddi anlarda bile bir iki küçük söz veya espriyle ortamı bozmadan güldürebilen bir karakter. Ama gerektiği yerde ne kadar ciddi olabileceğini filmde zaten görüyoruz. Özellikle son savaş kısmında.

 

Riri Williams/Iron Heart

Ayrıca Riri Williams’a benziyor demiştim ama Riri Williams’ın kim olduğunu da bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse kendisi Iron Heart.

Yeni Iron Man serisinde zırhın sırlarını tersine mühendislik yardımıyla çözmüş ve Tony’nin fazlasıyla ilgisini çekmişti.

Shuri ile görünüş olarak fazlasıyla benziyolar, ayrıca ikisi de 16 yaşında. Eğer zırha yeni bir varis gelecekse, bu tarz bir hamleyle çizgi romanlara benzer şeyler için bir ön ayak olabilir.

Eğer bu olmasa bile, Shuri’yi tasarlayan arkadaşların Riri Williams ve Tony Starkı örnek aldıklarını söyleyebilirim.

Yazar Hakkında

Artık anlatmaya gerek yoktur herhalde. Elflerin korkulu rüyasıyım. Isengard sonuna kadar bizimle. . Instagram: @BayKozmik

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.