Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Hepimiz biliyoruz ki Mcu sinema evreni ve dizi evreni birbirine paralel ilerliyor. Tüm diziler ve Filmler (X-men/Deadpool hariç) birbiri ile aynı evrende geçiyor. Ben bugün sizlere Agents of S.H.E.L.D. dizisinde anlatılan kuruluş ve kadronun İnfinity War filminde ne tarz bir rol oynayacağını açıklamaya çalışacağım. Keyifli okumalar !

Öncelikle İnfinity War fragmanında Captain America Vision ve Natasha Romanoff’un göründüğü sahneyi eminim ki hepimiz hatırlıyoruzdur.

Captain America’nın arkasında duran kişinin Captain Marvel olma ihtimali çoğu hayranı çok heyecalandırdı denilebilir. S.H.E.L.D.’in İnfinity War’a etkisinden önce bu konuya bir açıklık getirirsek daha kolay olur sanırım. 

Malesef Captain Marvel ilk filme bizlerle olmayacak. En azından Captain Marvel olarak olmayacak. Carol Danvers filmde eminim gözükecektir , hatta kendisi bizzat film kadrosunda. Ancak dediğim gibi her ne kadar benziyor olsa da Cap’in arkasında blunan sarılık başka birine ait.

S.H.I.E.L.D. konusuna dönecek olursak eğer fragmanı daha dikkatli incelerseniz yukarda ki görselin geçtiği sahnede Black Widow’un arkasında metal kollukları olan birinin yürüdüğünü görüyoruz. Marvel filmlerinde bu tarz süpriz konuk veya oyuncuları fragmanlarda saklayarak insanları şaşırtmayı ve gişeyi arttırmaya bayılıyor! Özellikle Captain America II : Kış Askeri filminde ölen birinin üstünün kapalı olması herkesin kafasında bir soru işareti oluşturmuştu. Ölen (!) kişinin Nick Fury olması fragmanda gösterilmediğinden büyük bir merak uyandırmıştı.Çoğumuzun Eğer gerçekten Widow’un arkasında kimliği belirsiz biri varsa ve bu kişi Secret Avengers’e yardım edecek biri ise , çoğu fanında tahmin ettiği gibi bu kişi Daisy Johnson AKA:Quake olabilir!

Çoğumuzun tahmin ettiği ve umduğu gibi Quake gerçekten role bir aday olabilir. Kısaca Quake’den bahsetmek gerekirse kendisi S.H.I.E.L.D.’a Philip Coulson tarafından dahil edilen ardından ailesini bulma macerası sırasında geninde bulunan bir gen yüzünden inhuman olduğu öğrenen bir ajan. Güçleri ise titreşimleri ve dalgaları kontrol ederek yapay depremler oluşturmak. Böyle anlattığıma bakmayın kendisi okadar güçlü ki zamanında Dünya’nın sonunu getirmiş kişi olmakla bile şuçlandı. Asıl konuya dönersek ise dizi evreninde Daisy Johnson ve diğer asıl S.H.I.E.L.D. üyeleri şuan en çok aranan suçlular listesindeler. Sebebi ise önceki sezonlardan birinin başdüşmanı olan Aida’nın veda hediyesi denilebilir. Sonuçta aynı Cap ve takımı gibi aranan suçlular olan Philip ve takımı gerçekten de iş üstünde olma ihtimali en çok olan takım. Özellikle de bu sahnenin Vision’dan alnında bulunan zihin taşının Thanos’un ekibi olan Black Order tarafından alınmaya çalışmasından sonra gerçekleştiğini göz önünde bulundurursak. Peki neden böyle dedim ? Çünkü eğer Cap’in arkasında bulunan sarılığın olduğu fotoğrafa tekrar bakarsanız Vision’un karnını tuttuğunu görebilirsiniz. Bu da demek oluyor ki Vision ve diğerleri bir dövüşten daha yeni çıktıklarını anlayabiliriz. En çok hasar alan kişi Vision gibi göründüğünden eminim bu sahne tam olarak şu sahneden sonra geçiyordur.

İlk teaserdan hatırlayacağımız üzere Cap’in karanlık içinden ona fırlatılan mızrağı tuttuğu sahnede eğer sizde Cap’in ne kadar havalı olduğundan farklı şeyler düşündüyseniz bu sahnenenin yukarda k görselden önce veya sonra olabileceğini fark etmişsinizdir. Eğer durum gerçekten böyleyse acil destek için olay yerine varan Romanoff yanında S.H.I.E.L.D. ortakları olan Daisy ve diğerlerini de olaylar çizelgesine dahil etmiş olabilir. Sonuçta ne kadar destek o kadar iyi! 

Russo kardeşlerin yaptığı açıklamada da söylendiği üzere vision’u rahatsız eden tehtitlere karşın Wakanda’ya gideceklerini biliyoruz yani bu da Vision’u korumak için birilerinin ona saldırmış olması gerektiği hakkındaki teorimizi doğruya çıkartıyor.

Son olarak Agents Of S.H.I.E.L.D. dizisinde şuan konu olan zaman yolculuğu eğer kadameli olarak sinema evrenine aktarılabilirse İnfinity War setinden sızdırılan set fotoğraflarından Avengers I’e ait olan için elimizde mantıklı bir açıklama olabilir.

Yazımı okuduğunuz için teşekkürlerimi sunuyor olmakla birlikte yazının içeriğini oluşturan çoğu materyalin birer teoriden ibaret olduğunu hatırlatmak istiyorum. Sonraki yazılarımda görüşmek dileğiyle!

Yazar Hakkında

Sadece sıradan bir Geek.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.