Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Dc tarafında şu zamana dek birçok şaşırtıcı şey yapıldı. Bu haberlerden biri Nightwing filminin yapılacağı haberiydi. Neden şaşırtıcı ? Çünkü daha Dc cephesinden iki film görmüş, Batman’in solo filminin çekimlerine bile başlanmamışken Nightwing filminin duyurulması garip ama heyecan verici.

Bilindiği üzere ilk önce Robin olan Dick Grayson, daha sonra hayatına Nightwing olarak devam eder. Yine de Batman’in gölgesinde yaşayan bir karakter olan Nightwing’in çekiciliğinin büyük bir kısmı, Batman’den farklı olduğunu hissettirmesi. Dick’in kendi çalışma şekli, kendi ahlaki yasası, kendi değerleri ve hayat hakkında Bruce Wayne’den tamamen farklı olan kendi bakış açısı vardır. Şimdi bu karakterin bize doğru ve düzgün aktarılabilmesi için gereken 5 şeyi sıralayalım :

 

Kendi Özel Karakteri

Dick Grayson, Nightwing olduktan sonra Robin’in kimliğini çok geride bıraktı. Kendi kimliğini oluşturan Dick, kendini Bludhaven şehrinin koruyucusu ilan eder. Batman’in verdiği dersler sayesinde kendi başına suçla mücadele eder, ancak zaman zaman kendi yöntemlerine başvurur, kendi standartlarına, kendi ideallerine sadık kalır. Bludhaven’a geçmek, Dick’in kendisini yeniden keşfetmesi için mükemmel bir yoldur. Bu yüzden film Bludhaven’da geçmeli. Dick Grayson’a şehir üzerinde kendi markasını uygulayabilecek özgürlük verilmeli.

Nightwing olarak Dick, Batman’den daha fazla merhamet duygusu barındırır. Bu bazen Dick’in başına -Raptor ile olduğu gibi- sorunlar açabiliyor. Ancak bu merhamet bazen işe de yarayabiliyor. Dick Grayson’ın bu merhamet duygusunu da etkin bir şekilde görmemiz gerekiyor. Nightwing’in kalbi, ona doğru olanı yapması için yol gösterir ve filmin de bunu bize göstermesi gerekiyor.

 

Eğlence Duygusu

Nightwing çizgi romanının değiştirilemeyecek bir başka öğesi de eğlencedir. Onun saf eğlencesidir. Nightwing, gölgeler içinde yaşayan Batman’in aksine, gölgelerden kurtulmaya çalışan bir karakterdir. Nightwing çizgi romanını okuyan biri, Dick’in sirkte ki yaşantılarının bu güne kadar üzerinde çok büyük etkisi olduğunu bilir. Dick’in, özgür olmak, her zaman dolaşmak için doğuştan bir isteği vardır. Nightwing filmi kesinlikle bu eğlenceli hissini benimsemeye çalışmalıdır. Bu, Batman filminin karanlık ve korkunç atmosferinin telafisi olacaktır. Bu film, Wonder Woman ve Justice League filmlerinin başlatacağı eğlenceli havadan yararlanacak. Bu hava Batman için uygun olmazken Nightwing dünyasına çok iyi oturuyor. Hayranlara göre herhangi bir Dc filmi eğlenceli olması gerekiyorsa bu Nightwing olmalıdır. 

 

Aşk Hayatı

Dick Grayson kadınlarla iyi anlaşan bir adam. Dc’nin en ateşli karakterlerini cezbettiği biliniyor. Dick’in flört ettiği bayanlardan biri ya da birden fazlası filmde bulunabilir. Grayson çizgi romanlarında Spyral’ın gizli ajanı olarak çalıştığı günlerinde Helena Bertinelli ile ilişki yaşadı. İkilinin çok hoş bir ilişkisi vardı. Dick’in şuan ki çizgi romanlarda Shawn Tsang ile ilişkisi var. Eski dost olarak, ikisinin ortak noktaları var. Ikisi birlikte Bludhaven’ın çatılarında harika zamanlar geçirirler.

Bu tür bir romantizm Batman filminde asla olmaz. Elbette Vicki Vale ve Rachel Dawes gibi ilgi gösterdiği insanlar var. Ama Catwoman haricindekileri umursamaz. Nightwing ise öyle değil. Dick Grayson gerçekten romantik ve hayatındaki kadınlar onun için çok önemli.

 

Güçlü Kötü Adamlar

Batman kadar olmasa da Nightwing’in de kötü adamlar ile oldukça etkileyici mücadelesi var. Bilindiği üzere Marvel’ın en büyük eksikliği, Dc’nin en büyük kozlarından biri kötü adam. Dc bu filmde yine bu konuda önderliğini gösterebilir.

Tony Zucco, Robin’in anne babasını öldüren suç patronu. Profesör Pyg, kurbanlarını yakan domuz maskeli bir psikopat. Ve düşmanlarının en ilginçlerinden biri olan Raptor. Raptor da sirkte büyümüş bir yetimdir. Dick’in annesine aşık olmuştur. Yakın geçmişte yayınlanan bir romanda Raptor Dick’i yanına aldı ve Batman’in öğretilerini bırakmasını istedi. Dick, her zaman Batman’in gölgesinden kaçmaya çalıştığı için başkalarının öğretilerine hep duyarlıdır. Filmde Raptor’un varlığı, Dick’in kendisini bulmak için uğraştığı mücadelenin özünü oluşturacak kadar çekici bir film öyküsü oluşturacaktır.

 

İzleyici İle Bağ

Dick Grayson, tüm Dc karakterleri arasında kendimizi en çok ilişkilendirebileceğimiz karakterlerden biri. Insani karakterler yaratan Marvel’ın aksine Dc, Tanrı ve Tanrıça gibi karakterler yaratır. Dick Grayson, bunun birkaç istisnasından biri.

Dick akıl hocasının gölgesinden kurtulmak istiyor. Kendi yolunu çizmek istiyor. Doğru şeyi yapmak istiyor, ancak aynı zamanda eğlenmek istiyor.  Dick’in yolculuğu her 20 yaşında ki bir çizgi roman okuyucusunun hayalini resmeder. Nightwing, arzunun gerçekleşmesinin mükemmel bir biçimini temsil eder. Dick Grayson özellikle DC’nin Örümcek Adamı gibidir. Dostça, atik, yerinde duramayan ve her zaman bir saldırı başlatmaya hazır.

 

Nightwing, DC’nin izleyici dostu film yapmasını sağlayan en iyi şansı olabilir. Nightwing karakterini tanıdıktan sonra “Dc karakteri olsaydım, Nightwing olurdum” diyebilirsiniz. Eğer çizgi romanlara bağlı kalınırsa ve söylediğimiz şeyleri görebilirsek karşımızda çok iyi bir film görebiliriz.

Yazar Hakkında

Yönetici

Geekhane'nin nâm-ı değer kurucusu.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.