Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

90’ların oyun mecrasında, konsolların bir numarası olan isim Nintendo Super NES’ti. Yani şu anda Playstation 4 ve Xbox One bizim için ne anlam ifade ediyorsa, Super NES de kendi zamanı için insanlara onu ifade ediyordu. Nintendo, 2016’da çok sevilen konsolu NES’i yenilenmiş hâli ile tekrardan satışa çıkarmıştı. Çıkmasından bir hafta sonra her yerde tükenen konsol, Nintendo’nun yüzünü güldürmüştü. Geçtiğimiz mart ayında çok yüksek satış rakamlarına ulaşan-hatta üretimine yetişilemediği için fabrikayı hızlandırmak zorunda kaldıkları-Nintendo Switch’i çıkarmasına ve yeni gözbebeği ile uğraşıyor olmasına rağmen Nintendo, yeni bir konsol duyurusu ile karşımıza çıktı. Tabii ki haberin başlığından anlaşılacağı üzere Nintendo, NES Classic Edition’ın ardından bu sefer de Super NES konsolunun yeniden yapılmış versiyonunu çıkartacağını açıkladı.

Retro oyun hastası oyuncular, bu haber sayesinde fazlasıyla mutlu olmuş durumdalar. Super NES Classic Edition(Yeni hâlinin adı bu), isterseniz sonradan da alabileceğiniz 21 oyun ile birlikte piyasaya çıkacak. HDMI desteğini es geçmeyecek olan Super NES Classic Edition’ın oyunlarının 20’si hâlihazırda çıkmış ama yenilenmiş oyunlardan oluşacak. Bu eski 20 oyunun dışında bir de Star Fox 2 adlı yeni bir oyunda çıkışını gerçekleştirecek. Super NES Classic Edition için çıkacak tüm oyunların listesi şöyle;

Nintendo bu bilgilerin ve listenin yanında çıkış tarihini ve fiyatını belirtmeyi es geçmedi. Nintendo’nun verdiği bilgiye göre konsol 29 Eylül 2017 tarihinde 80 $ etiketiyle piyasaya sunulacak.

Yazar Hakkında

Yönetici

Geekhane'nin nâm-ı değer kurucusu.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.