Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Günümüz dünyasında insanların gerek işinden gerek sıradanlaşan ilişkilerinden kendine ayıracak özel vakitleri olmuyor. Bu yüzden insanlar her zaman olmayan boş zamanlarını hızlı bir şekilde değerlendirerek hayatına geri dönüyor. Aynı zamanda İnsanların en büyük zevklerinden birisi dizi izlemek. Bu iki şeyi birleştirdiğimizde ise İnsanlar boş vakitlerinde çoğunlukla dizi ve film tarzı uygulamarla bu zamanı güzelleştirme seçeneğini kullanıyor. Geriye kalan tek şey “NEREDE İZLEYECEKLER?”
İnsanlar dizi ve film izleme uygulamasını daha çok internet üzerinden yapıyor ama “Neden?” Düşündüğümüzde yukarıda kendime yönelttiğim sorunun birçok cevabı gün yüzüne çıkıyor ama ben size bunlardan en önemlilerini paylaşacağım.

1- Kolay
İnternetten dizi ve film izlemek veya şu an yaptığınız gibi bir şeyler okumak oldukça kolay ve hızlı. Bana göre en önemli sebeplerden birisi bu.

2- Kaliteli Yapım ve Fazla Seçenek
Bu seçenek daha çok ülkemizi ilgilendiriyor. Günümüzde televizyonu açtığımızda karşımıza çıkan dizilerin yüzde doksanı saçma sapan konular içeren ve yapmak için yapılmış diziler oluyor. Çoğunun konusu aynı. Bu sebeple insanlar fazla seçenek bulamıyor ve İnternet dünyasına yöneliyor. İnternet dünyasında da sayılamayacak kadar dizi buluyor ve bunlar arasından da kendine uygun diziyi seçebiliyor ayrıca tüm insanlara hitap eden bir çok dizi bulabiliyorlar. Bir çocukta kendine uygun bir çizgi dizi bulabiliyor, bir yetişkin insanda kendine uygun dizi bulabiliyor ve bu seçeneklerin çoğu kaliteli yapımlar. Az önce belirttiğim gibi insanların interneti tercih etmesindeki en önemli etmen kaliteli yapımlar ve fazla seçenek.

3- Zaman
İnsanların boş zamanları çoğunlukla değişebiliyor yani bir öğrencinin boş zamanı ile bir güvenlik görevlisinin veya farklı bir mesleğe mensup insanların boş vakitleri değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle insanlar televizyonu açtıklarındaki zamanla kendine uygun bir dizinin zamanı uyuşmazlık içinde bulunabiliyor. İnsanlarda hemen internete yöneliyor. Orada da hemen kendine uygun diziyi bulup “istediği kadar” izleyebiliyor ayrıca yayın zamanı geçmiş güzel dizileri de seçip izleme fırsatı buluyorlar.

Yazar Hakkında

Yönetici

Geekhane'nin nâm-ı değer kurucusu.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.