Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Selamlar biliyorum dağ yaş Infinity War oldu. Gırtlağımıza kadar dolduk. Öncelikle bu IW bolluğunda bu yazıyı okuduğun için sana teşekkür ederim. Yazıyı okuduktan sonra yorumunu da belirtirsen çok memnun olurum.
İlk olarak şunu söylemeliyim ki filmi on yılın filmi olarak kendi bakış açımla değerlendiriyorum. Yani ‘şu çekim tekniğinin şu kullanımı, şu efektin şu gölgesi’ gibi teknik detaylara girmeyeceğim. Bunu yerine sevmediğim kısımları neden sevmediğimden ve ‘nasıl daha iyi olurdu’dan bahsedip sonda hızlıca toparlayacağım.
İlk olarak şunu söylemeliyim ki filmin ilk sekansı gerçekten çok güzel. Filmin ağırlığına ve tadına çok uygun. Malesef filmin devamı bu sahnenin kötü kopyaları olarak devam ediyor.

Beni filmden soğutan ilk sahne StarLord ve Thor sahnesiydi. Ciddi bir trajedi yaşamış bir karakterin sonradan bu şekilde çocuksu şakalar yapması gereksizliğin daniskası. ‘benim sesim kalın, senin kolun kalın’ ya kardeşin ölmüş daha ne uğraşıyorsun? Bu sahnede Drax espirisini yapsaydı sonrasında da sahne seyreltilseydi gerçekten de mis gibi olurdu. Thor’a yaşadığını özümsemek için zaman vermiş olurlardı.
Hazır başlamışken Thor’u bitirip devam edeyim. Team Thor gerçekten de çok güzeldi. Grootla iletişime geçebilmesi Rocket ile olan konuşmaları gerçekten de çok güzeldi ancak sonrasında o iris açma sahnesi ne kadar da gereksizdi öyle? Tamam Groot’un sahnelerini azaltmak için eline bir gameboy vermiş olabilirsin. Ancak karakteri izleyiciye ısıtmak için neden boş yere onca drama katlanıyoruz? Yani cücelerin kralı baltaya sap getirmeyi unutacak da işimiz Groota kalacak öyle mi? Bence değil. Bunun yerine her şey yolunda gidip sonrasında Groot zorunluluktan değil de tamamen gönüllü olarak ‘baltaya sap olsaydı’ daha samimi ve rahat bir sahne olurdu. Hem bu sayede Groot gittiğinde daha çok üzülürdük. Ayrıca türünün son örneği olan canlısın evrenin yarısı yok olurken sen niye gidiyorsun diye sormayacağım bile.

Thanos’un motivasyona gerçekten de tartışmaya açık ancak onu buraya getirmek yerine şunu söyleyeceğim. Keşke önceki filmlerde bir iki gereksiz espiri yerine ‘tükenen kaynaklar’dan yada ‘yiten gezegenler’den konuşsalardı o zaman filim kesinlikle daha başarılı olurdu.

Baloooncuuuuuukkkk!! Ya siz mal mısınız? Kendini öldürtmek için bunu en son yapabilecek adama söyledin hadi okey ama Thanaos gözünü seveyim senin bilincinde baloncuk mu var? Bu Jim Carrey’nin oynadığı Mask filimi mi? Bunu yerine silah düz çalışmasa ne kadar da güzel olurdu. Hayal edebiliyor musun? Biz neden çalışmıyor anlamazken Thanos pis pis sırıtırdı ve resmen içimiz acırdı. Böyle ağır bir sahneyi baloncukla resmen piç etmişler.
Daha çok yer var ama burada filmi izlerken öf dediğim yerleri sralıyorum. Bir diğeri de ulan Wakanda bir kitle imha silahın yok mu? Bir de Vision’u almaya adam kapının önüne kadar gelmiş hiç mi güvenlik görevlisi yok? Hiç mi uyarı sistemi yok? Hiç mi gizli yer altı tesisi yok? Bu kadar mı geniş bu ülke? Türkiyenin tek kominist ilçesi mi burası?
Üzerine düşünülünce daha çok detay çıkar ama bunlar filmi izlerken beni rahatsız edip fimi sevmemi engelleyen detaylar. Bunlar olmasaydı yazmadığım detayları kesinlikle görmezden gelirdim ama bunlar bana göre on yılın fimine yakışmayan detaylar.
Neyse efendim. Sen ne düşünüyorsun? Sence nerelerde hatalıyım? Yorumlarda belirt lütfen.

Yazar Hakkında

2 kere gittim 3 kere geldim.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.