Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Yazıyı biraz geciktirdim fakındayım ama merakla beklediğim bir yapıta özel bir zaman ayırmak niyetindeydim. Öyle de oldu. Yaşadığım şehirdeki sinema topluluğunun duvarında gördüm filmin afişini. Gün bu gündür deyip kendimi içeri attım.

Çoğunlukla beklediğim gibi bir filmdi. Feminist vurgular ön plandayken arkadan ufak ufak dönem havası veriyordu. Bunun dışında özellikle filmin ilk yarısında kostüm-mekan-renk uyumunu gerçekten güzeldi. Oyunculuklara dair de söylenecek bir şey bulamıyorum ancak feminizm etkisinde kimi noktaların geçiştirilmesi ve filmin uzun süresine rağmen kimi yerlerde atmosfer kaybı gözümden kaçmadı. Yinede beğendiğim.

Beğendim dediysem çok kaliteli ve eksiksiz bir filim olduğunu söylemiyorum. Diva’nın hayatından görmek istediğim kimi noktalar eksikti ve standart izleyicinin empati yeteneğini çekmesine neden olan eksiklikler vardı. Bu da film hakkında konuşacak şeylerin ortaya çıkmasını sağladı. Ben de bu noktalar hakkında daha ayrıntılı konuşmak istiyorum. Bir biyografi filmine ne kadar spoiler denebilir bilmiyorum ancak senden ricam okumaya devam edeceksen şu şarkıyla devam et. Yok filmi izleyeceğim diyorsan bırak arkada şu şarkı çalsın sen başka işlerinle uğraşırken.

1 2

Yazar Hakkında

2 kere gittim 3 kere geldim.

İlgili Yazılar

3 Responses

  1. Çağrı Can

    İlginç bir bilgi vereyim. Fransada 3tane kadın heykeli varmış. Birisi Dalidaya ait.

    Cevapla

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.