Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Bilindiği üzere Zack Snyder‘ın Justice League’inde Superman’in giymesi muhtemel siyah kostüm dedikoduları filmin vizyona girmesinden çok daha öncesine dayanıyordu.

Fakat bu kostüm filmin kesilmiş sahnelerinden birinde ufak bir easter egg olarak göründü.

Ancak filmin prodüksiyon sürecinde, film yapımcılarının Superman’e bu siyah kostümü giydirdiği bir bölüm vardı ve kostüm tasarımcısı Michael Wilkinson, Digital Spy ile yaptığı bir röportajda bu karardan neden döndüklerini açıkladı.

Wilkinson, Zack Snyder‘ın Superman’ın siyah kostümünü kullanmayı, prodüksiyon öncesi aşamasında daha “pozitif” bir görüntüye ihtiyaç olduğuna karar vermeden önce düşündüğünü açıkladı:

Justice League filmini çekerken, başta Superman’i hayata geri döndürdüğümüzde bu kostümü giymesinin mantıklı bir seçim olacağını düşündük. Zack, Superman’in çizgi romanlardaki tasviri hakkında son derece saygılı ve tutkulu, ve geleneksel olarak Superman dirildiğinde siyah kostümüyle görülüyor. Ama filmin tonu değiştikçe ve biz prodüksiyon aşamasındayken, yapımcılar klasik kırmızı ve mavi kostümün hikayeye ve senaryomuza daha uygun olacağını düşündüler. Superman için gerek duyulduğu üzere daha pozitif ve eğlenceli bir imaj gibi göründü -umut ve dünyanın kurtarılabileceği düşüncesi önemliydi- bu yüzden bu yolu tercih ettik.”

Tabi ki Supermen için olumlu bir ton her zaman doğru karar olacaktır, her ne kadar bu açıklama DCEU hayran kitlesinin belirli bölümleriyle uyuşmasa da.

 

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.