Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

2016 çok değişik bir seneydi. Hiç beklemediğimiz şeylerin mutluluğunu ve çok beklediğimiz şeylerin bizi hayal kırıklığına uğratmalarını izledik. Misal hiç beklenmeyen Deadpool çok büyük bir başarı ile sinemadan ayrıldı ve çok beklenilen Batman v Superman filmi bekleyen büyük bir kesimi mutlu edemedi. Hatta 2017′ nin ilk ayları da çok değişik geçti. Misal kimsenin ummadığı Suicide Squad, “en iyi makyaj” kategorisinde Oscar ödülüne layık görüldü. Tabi ertesi günlerde gündem birden bire buna döndü elbette. Her neyse. Bugünki haberimiz Joker (MTV Movie & TV Awards) ve Luke Cage’in (Peabody Awards) adaylıklarının açıklanması.

Geçtiğimiz günlerde Jared Leto’nun Suicide Squad da ki Joker performansının MTV Film ve TV ödüllerinde adaylığı açıklanmıştı hatta Leto bunu kendi Twitter hesabından da onaylamıştı. Tabi Leto ödüle “en iyi kötü adam” kategorisinde girdi ve Get Out, American Horror Story, Stranger Things ve The Walking Dead gibi yapımlar da kategoriye dahil edilen başka yapımlar. Her ne kadar bana göre çizdiği Joker portresi az biraz cıvık olsa da güzel oynamıştı lakin kategoride ki diğer yapımları da göz önüne alınca şahsen kazanma olasılığının çok düşük olduğunu görüyorum. Kim bilir belki Suicide Squad bir ödül daha alır ve herkesi bir kere daha şaşırtır.

Duydun mu? MTV Film ödüllerinde bir adaylığın var!

Bu arada bir duyuru daha geldi tabi ki. Bu da elbette Luke Cage’in Peabody Awards da “eğlence ve çocuk programları” kategorisinde ki adaylığıydı. Peabody aslında Marvel’in çok da yabancı olduğu bir platform değil. Geçen sene Jessic Jones da bir ödül almıştı bu platform da. Tabi bu sene kategoride ki ABC’s American Crime, FX’s Atlanta, FX’s Better Things, Goalpost Pictures and Pukeko Pictures’ Cleverman, BBC’s Happy Valley, Pig Newton’s Horace and Pete, HBO’s Lemonade, Channel 4 and Hulu’s National Treasure, Netflix’s Stranger Things, NBC’s This Is Us, HBO’s The Night Of, ve HBO’s VEEP gibi diğer yapımları göz önüne aldığımızda Luke Cage’in işinin biraz daha zor olduğunu söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında

Yönetici

Geekhane'nin nâm-ı değer kurucusu.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.