Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa
DİKKAT! Yazımız filmi henüz izlememiş olanlar için spoiler içerebilir. Sonra vay efendim ben görmedim bilmiyordum demeyiniz lütfen.

Aylardır, hatta yıllardır beklediğimiz Avengers: Infinity War geldi çattı. Ve biz de geekler olarak daha ilk günden sinema salonlarındaki yerimizi aldık. Film boyunca gerek güldük gerek ağladık, yeri geldi koltuklarımızda gergin anlar yaşadık. Ve şimdi de filmden sonraki bu 3 günlük boşluk evresinden sonra filme dair ufak detayları incelemeye başladık.

Başlıkta da görebileceğiniz üzere, filmde Harry Potter filmlerine dair bir gönderme ya da diğer adıyla easter egg bulunuyordu. Şimdi ‘Ya filmin her karesini dikkatle izledim nerede bu gönderme?’ diye düşünüyor olabilirsiniz. Siz sormadan söyleyelim. Birazdan açıklayacağım Harry Potter göndermesi, filmin Fransa’da gösterilmesi için hazırlanan Fransızca dublaj versiyonunda bulunuyor.

Filmin ilk 30 dakikasının içinde bulunan New York savaşı sırasında Tony Stark/Iron Man, Black Order’ın üyesi olan Ebony Maw’a Squidward (Türkçe dublajda kalamar) diye sesleniyor. Yapımcılar bu esprinin Fransızcaya çevrildiğinde etkisini kaybedeceğini düşünmüş olmalılar ki Tony Stark bu versiyonda Ebony Maw’a Squidward yerine Voldemort diye sesleniyor.

Bu tarz değişiklikleri daha önceki Marvel filmlerinden biri olan Captain America: The Winter Soldier‘da da görmüştük.

Gördüğünüz üzere Sam Wilson’ın Steve Rogers’a dinlemesini önerdiği şarkının bulunduğu bu liste, filmin gösterime girdiği ülkeye göre düzenlenmişti.

Şimdilik filmden yakaladıklarımız bu kadar. Çevrenizdekilerden spoiler yememek adına filme bir an önce gitmenizi öneririm.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.