Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Infinity War kesinlikle dolu dolu bir filmdi. Bol bol ince detay ve gönderme yer alıyordu. Işte bu yazıda da en iyi bulduğumuz göndermelere bakacağız. 5ten 1’e doğru gidiyor. Acaba sizin sıranız nasıl olacak?

 

5-)Outrider’lar

Aslında bunlar için tam bir gönderme diyemem. Ama birebir uyarlanmış olmaları, amaçlarını tam anlamıyla yerine getirmeleriyle çizgi romandaki hallerini baya hatırlattı. Gizli bir iki yere gittiklerini de görmek isterdim ama o kadarı olmasa da olur artık.

 

4-) Doctor Strange’in Evine Düşmek

Zaten çizgi roman karesini görüyorsunuz. Orjinal Infinity Gauntlet hikayesinde Doctor Strange’in evine düşerek onu Thanos hakkında uyaran kişi Silver Surfer’dı. MCU standartlarında bu kişi Bruce Banner oldu. Ama çizgi romanı okuyanlar için güzel bir ayrıntı.

 

3-) Doctor Strange ve Ebony Maw Ilişkisi

Infinity çizgi romanında amaç Thane’i bulmak iken, Ebony Maw amaçları için onu kullanmış, sonra ise hafızasını silip olduğu gibi bırakmıştı.

Filmde ise durum malum. Büyük büyücüye giden kişi gene ona dişe diş bir rakip olabilecek Ebony Maw’dı tabiki.

 

2-) Thanos’a Gelen Spider-Man Tekmesi

Infinity Gauntlet çizgi romanı ile devam ediyoruz. Çizgi romandaki kritik noktalardan birinde herkes son planını yapıp Thanos’a saldırırken, Spider-Man de önden gidip okuyanları fazlasıyla şaşırtan bir tekme atmıştı.

Filmde genel savaşta attı tekmesini, öyle özel bir sahneye falan koymadılar.

 

1-) Parmak Şıklatma

Filmdeki hali için bunu veya sondaki sahneyi koyabiliriz o farketmez o kadar. Tabiki parmak şıklatma olayını anlatmama gerek yok. Çizgi romanda da olayı aynı.

Sizin favoriniz hangisiydi?

 

Yazar Hakkında

Artık anlatmaya gerek yoktur herhalde. Elflerin korkulu rüyasıyım. Isengard sonuna kadar bizimle. . Instagram: @BayKozmik

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.