Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

30 saniyelik olmasına rağmen aslında 30 farklı sahne içeren diyebileceğimiz bir video, Infinity War Tv Spot’u. 

Tabiki detaylar bu kadar kısa kısa gösteriliyorken her şeyi yakalamak ve analiz etmek için 10’larca defa izleyebilir, veya bu yazıya devam edebilirsiniz.

Tv Spot’u anlayacağınız üzere kare kare inceleyecek, daha doğrusu analiz edeceğiz.

Aslında bunu koymayacaktım ama farketmeyenler için Groot’un hala ergen olduğunu hatırlatalım, savaş anlamında ne yapar bilemeyiz, ama figürlerde elinde M4A1 benzeri bir silah vardı.

Bu karede her ne kadar Peter şaşırsa da Doctor ve Tony gayet hazır, en azından biliyor gibiler. Üzerinde Iron Spider olduğunu da düşünürsek aşağıdaki sahneden sonraki kısım olabilir.

Peter ilk fragmanda görülen o daire’nin üstüne çıkmış ve görülene göre daire yükseliyor. Peter’ın o kostümle uzayda kalma ihtimali olmadığını düşünürsek burada ya Tony onu kurtarıyor ya da zırhı gönderip kurtulmasını sağlıyor.

Wanda’nın taşa ne yaptığını anlamak pek mümkün değil gerçi ama konunun taş olduğu kesin, belki çıkarmak, veya taşa birşey yapmaya çalışıyor diyebilirim sadece.

Burası zamanında sızan videolarda gördüğümüz Collector’un evine gittikleri sahne olma ihtimali var. Bir ihtimal ile dünyaya iniyor bile olabilirler.

Bu sahnenon Asgard gemisinden olduğuna şüphem yok. Loki burada büyük ihtimalle Thor yenildikten sonra insanlarını korumak için Tesseract’ı verecek. Tabii ikilinin ilk Avengers filminden birbirlerini tanıma ihtimalleri de var.

Burası Civil War’daki üsse benziyor. Buraya Vision’ı almak için gelmiş olabilirler. Ayrıca Vision’ın alnındaki taş parlamasının olmaması taşın gittiği anlamına gelebilir.

Bu sahne tahminlerimce ya Asgard gemisinden bir sahne, ya da geçen fragmandaki Thor’un arkadan gelen parlama ile kollarını germiş halde kullandığı cihazdan önceki sahne olabilir.

Yey, yeni kalkan. Aslansın be T’Challa, pardon panter diyecektim.

Burası Doctor, Wong ve Banner ile sokağa çıktıkları sahne büyük ihtimalle. Ayrıca Extremis zırhının detayları harika olmuş. Bilmeyenler içi Extremis zırhı hakkında bir yazı yazmayı düşünüyorum.

Zaten Steve’in de Wakandada olduğunu görmüştük o yüzden bu sahne gayet normal aslında. Arkadaki birlikler Dora Milaje ve direkt Wakanda ordusu olabilir.

Bu sahnenin sokak sahnesinden hemen sonrası olmasına kimse hayır demez herhalde. Ama Wong ve Banner nerede bilinmez.

Sonunda geldi aslanlar gibi yiğidim be. En azından geçen fragmandaki insanlarin şikayetlerine karşılık verdi. Surat renginin tamamen o an ki ışıktan dolayı olduğunu anlamış olduk.

Daha incelenecek çok şey var belki ama yavaş yavaş atacağız hepsini, takipte kalın.

Yazar Hakkında

Artık anlatmaya gerek yoktur herhalde. Elflerin korkulu rüyasıyım. Isengard sonuna kadar bizimle. . Instagram: @BayKozmik

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.