Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

İnfinity War şu an tüm internette baş köşeye oturmuş durumda. Artık filmden tek bir görüntü bile gelse onun hakkında bir sürü şey yapılıyor ve bunu da kesinlikle hak ediyor. Ben de bugün bu yazımda size İnfinity War filminin gişesini tahmin etmeye çalışacağım.


MCU hakkında tamı tamına 17 film çekildi. Kimisi güzel kimisi harika kimisi ortalama filmlerdi ama tek ortak yönü hepsinin çok fazla gişe rakamlarına ulaştığıydı. MCU filmlerinin dünya çapında hasılatına baktığımızda sadece dört adet film “1 Milyar” barajını geçebilmiş. Bu filmlerin üçü Avengers, bir başka Avengers filmi olan Age Of Ultron ve Civil War. Yani burdan anlayacağınız üzere bir filme ne kadar kahraman koyarsak o kadar gişe rakamı yükseliyor. İnfinity War filminde ise kahraman sayısı yaklaşık 30. İlk Avengers filminde bu rakam 10’u bile geçemiyordu.


Biraz da Avengers filmlerinin gişelerine bakalım. Avengers’ın ilk, filmi tüm dünyada 1,518 milyar ve bu alanda MCU’nun en başarılı filmi. Avengers Age Of Ultron ise 1,405 milyar gişe ile ikinci. Yani buradan da anlaşılacağı üzere filmin ismi Avengers olduğu an +1 milyar garanti gibi gözüküyor.
Az önce belirttiğim tüm etmenleri düşünürsek bana göre Avengers İnfinity War ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada MCU’nun en fazla izlenen filmi olacak gibi duruyor. Şu an tam bir sayı vermek gerçekten çok zor ama bana göre İnfinity War filmi gişe de +2 milyar sayısını geçeceğini düşünüyorum.
Not: Avengers İnfinity War 27 Nisan 2018’de Türkiye’de 4 Mayıs 2018 tarihinde ise Amerika’da beyaz perdeye merhaba diyecek.

Yazar Hakkında

Yönetici

Geekhane'nin nâm-ı değer kurucusu.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.