Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Şunu yazarak başlamak istiyorum ‘Ben bir Istanbul haterıyım’ bence yaşanabilitesi en düşük şehirlerden birisi. Bunun nedenlerine hiç girmeyeceğim sadece bunu söylememin nedeni ilk Türk punk filmi Arada’nın istabulun tüm ayrıntılarını gösteriyor olması.

Punk müzik çok sevmem üstüne üstün bir de Türkçe Punk demek benim için biraz ‘kalsın ben yedim de geldim’lik bir durum. Yinede ilk Türk Punk filmi Arada’yı sizlere sunmaktan gurur duyuyorum. Bunun temel nedeni bir geek olarak farklı yaşam tarzlarına ve kültürlere karşı ilgim olması. Bilenler bilir aslında ben bir yerli hastasıyımdır. Bunun da ektisi büyük elbette. Durun filmin fragmanını izleyin sonra konuşalım.

İlk olarak şunu söyleyeyim fragman beni heyecanlandırmadı. Bu tarz olur hayatta izlediğim en etkileyici filmlerden birisi olan ‘our day will come’ geldi aklıma biraz o kadar. Filmde Ozan karakteri garajında Punk yapan bir genç. Genç dediysem yeni moda kaslı 1.85 den kısa olmayan gençlerden. Kaliteli sürüm yani. İşte bu karakter Amerikalara gidip kaset çıkarmayı amaçlıyor. Bir yerde bilet mi ne varmış onu arıyorlar. Garaj partilerinden nargile uzanan istanbulun iç yüzünü anlatan bir hikayeymiş. Hikaye sanırım seksenlerde geçiyor kostüm falan o tarz ama yenındaki Mahtilda kılıklı kızı anlayamadım ben. Dediğim gibi filme çok fazla ümitle bağlanmıyorum ama yerli iştir bunu desteklersek belki daha güzeli gelir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yazar Hakkında

2 kere gittim 3 kere geldim.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.