Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Harry Potter filmlerini kaç kere izlediniz ? Peki ya Harry Potter kitaplarını kaç kere okudunuz ?Çoğumuzun cevabı bir çok kez olacaktır. Fakat çoğumuz bu ikilem geldiği zaman kitap tercihinde bulunuyoruz. Bunun bir çok sebebi var tabi. Bugün bu sebeplerin en büyüklerinden olan kitaplarda olup filmelerde olmayan sahnelerden 3 tanesini hazırladım.

Uyarı : Belirtmekte fayda var tabi eğer kitapları okumadıysanız spoiler uyarısını verelim .


1 -) E.R.İ.T : Bu konu çoğu hayranın yakındığı bir eksik. 4. Kitapta Hermione ev cinlerine yapılan haksızlığı kendine yedirememiş ve Ev cini Refahını İlerletme Topluluğu’nu kurmuştu.Bunun için rozetler hazırlayıp para harcamış ve arkadaşlarını buna dahil etmeye çalışmıştı.Ufak bir konu deyip geçmemek lazım çünkü bence bu olay Hermione’nin karakterini en güzel yansıtan olaylardan bir tanesi.


2-) Sirius’un Hogsmade Mektubu : 3. Filmde ve kitapta bildiğiniz gibi bir Hogsmeade gezisi olmuş ve Harry izin kağıdı olmadığı için gidememişti ardından bütün olaylar yaşanmış ve 3. Sene tamamlanıp her şey yaşandıktan sonra trende Harry’e Sirius’tan bir Hogsmeade izin kağıdı gelmişti. Bu bölümü okuduktan sonra artık Harry’nin yalnız olmadığını ve uzakta da olsa bir ailesi olduğunun farkına varmıştık.

3-) Harry’nin Yara izi Dokunuşu : 19 yıl sonra ki epilog bölümünde Harry çocuklarını Trene bindirdikten sonra trene el sallayıp elini indirmeden yara izine dokunuyor ve acı hissetmeyip bir kez daha huzur doluyor. Bana kalırsa bu ufacık haraket tüm 7 senenin yükünü ve anlamını taşıyor.

Şimdilik benden bu kadar listeye döksek liste uzar gider. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Sizce bu bölümlerin olmaması bir eksiklik mi ? Düşüncelerinizi paylaşmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Gündüzleri sınav maduru. Geceleri Cosplyer ama 7/24 Geek olan Slytherin öğrencisi. Geek aleminin melez çocuğu. Namı değer Mr.Jokero.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.