Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Merhaba nasılsın? Ben mevsim geçişi depresyonundayım ama bir yadan da geek duygularım depreşiyor. Geek nedir dediğimizde iyi kötü herkesin bir cevabı var. Benim için bu cevap ‘Merak et, Keşfet, Özümse’dir. Bu nedenle farklı kültürleri farklı müzikleri ve benzeri şeyleri hayatım boyumca çok merak ettim. Bunlar kimi zaman bir çizgi roman olurken kimi zaman sevdiğim bir şarkının cover’ı oldu.
Elimizde de Youtube denen bir dünya var. Neden her gün yeni bir şey öğrenmeden geçireyim ki? Her gün aynı konu olmasına bile gerek yok haftanın her günü bir farklı konudan bir şey öğrensem bir yıla ne hale gelirim. Sende öyle. İşte biraz da bu gayeden yola çıkarak sevdiğim ve temeline insana bir şeyler katmak olan kanalları sıraladım sizler için.
Bu arada kanalların kendi açıklamalarını kullandım onun dışında kalan kendi görüşlerimi

beyle yazdım

Hadi başlayalım.

Bobin Kafa. Bir insan en fazla ne kadar deryayı deniz olabilir? İşte bunun cevabını görüyorsunuz. Yarı düzenli içerik üretmesiyle size ciddi anlamda bir bilgi söleni sunuyor. Konuşması ve kaliteli duruşuyla birinci sınıf bir geek kendisi. Kutu açılımlarını kesinlikle kaçırmayın derim.

TR
Müzik Şirketlerinin Dikkatine
Dünyadan Sesler, kâr amacı gütmeyen bir internet girişimidir.
Müziği Keşfet sloganı ile 2011 yılından bu yana dünyanın dört bir yanından en iyi müzikleri keşfeder ve takipçileri ile paylaşır.
Şirketinize ait bir eseri yayınlamış isek eğer lütfen bunun için YouTube ihtarında bulunmayın.
Bize mail atmanız, müziği yayından kaldırmamız için yeterlidir.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Kendileri de söylemiş zaten. Yeni şarkılar yeni kültürler görmek isteyen aynı zamanda kendi kültüründen efsaneleri dinlemek isteyenler kaçırmasın. Bonus olarak hazırladıkları şarkı görselleri kesinlikle muazzam.

İstanbul Film Akademi 2010 yılından beri sinema üzerine bireysel ve kurumsal eğitimler düzenliyor. Amerika’da 56 sanat okulu bulunan The Art Institutes tarafından Türkiye’nin en iyi sinema okulu seçildi.

İstanbul Film Akademi Türkiye’de 1 yıllık mesleki eğitim veren tek okuldur.

Bünyesinde kurduğu senaryo merkezi ile bir çok kanal ve yapım şirketleri ile anlaşarak onlara proje ve senarist gönderiyor.

Film ve dizi izlerken daha kaliteli bir gözle izlemek için gerekli olan kanal bu. ‘izlediğini anlamak burada geçiyor.

bok bok bok

Bu kanal hobi amaçlı olduğu için boş zamanlarımda yapmaya çalışıyorum,dolayısıyla düzenli veya pek sık bir yükleme programı olmayacak.

Bu aralar aktif bir kanal değil ama hali hazırda bulunan vidyoları çok kaliteli. Tavsiyem hepsini bitirmeyin hemen sonra tekrar tekrar izlemek gerekiyor.

Kent Coda, Almanya kökenli Türk Müzik grubu, uzaklardan gelen bizim sesimiz diyebilirim. Almaya içinde çok popülerler keşke Anavatanda da öyle olsa. Leyla isimli bir şarkıları var ki inanılmaz güzel işte bu da onlarım Youtube kanalı. Takip edin efendim. Yerli her yerde yerli ve değerli bizim için hele bir de işini güzel yapıyorsa.

Bu dayı yerli değil ama çok güzel coverlar yapıyor özellikle country dinlemeyi sevenleriniz için bulunmaz bir kaynak olacak. İlginç bir şekilde en çok dinlenen şarkısı Barış Manço’nun ‘Nick the Chopper’ orada da yerliliğimizi belli ettik. Dayı bolca vidyo yüklüyor ama ilginç bir şekilde abone sayısı henüz iki yüz’ü görememiş 🙁 Yaşı da var yani bir ayağı çukurda. Hadi geekler bir bir gayret sevinsin.

YouTube üzerinden yayına başlayan , yerli yazar ve çizerlerin peşine düşen, Öner S. Biberkökü tarafından hazırlanan bağımsız, online çizgi roman programı.

Resmen utanıyorum. Böyle muhteşem içerikler çıkarmış Yıldıray Çınar’dan Cem Yılmaz’a kadar bir çok isimle röpotajı olan kanal neden hala on bin olamadı? Böyle olunca da aktif değil artık ama biz gidip bir selam verirsek belki yeniden aktif olurlar ve Türkiye geek dünyası yeni bir boyut kazanır. Kurgusuyla ve İçeriğiyle çok ama çok güzel bir kanal ne duruyorsunuz?

140journos, türkiye’yi anlamak için orijinal belgesel videolar, nitelikli araştırmalar ve görsel hikayeler üreten bir yeni medya yayıncısı. 19 ocak 2012’de kurulan 140journos, üç ana formata ayrılan içeriklerini tüm dijital platformlarda yayınlıyor.

aktüel · merak ettiğimiz konular üzerine; çekimleri, röportajları ve araştırmalarını 140journos’un gerçekleştirdiği, orijinal videolar
spot · güncel ve geçmiş meseleler üzerine; yaratıcı kurgu ve müzik kullanımı ile şekillenen nitelikli süreç anlatıları
SO · belgesel ve kavramsal yaklaşımlar kullanarak üretilen, görsel hikayecilik ve sanatsal ifadenin ön planda olduğu fotoğraf ve videolar

Ben en güzelini en sona saklarım genellikle. İşte bu kanal da öyle. Site olarak şimdiye kadar apolitik bir duruş sergiledik. Hala öyleyiz ama bu kanal zaten politika kanalı değil. Çok derin sosyal sorunlara ve sosyolojik tespitlere çok güzel vidyolar hazırlamışlar. Bizim kanımızdan birinin bu kadar güzel analiz edip sonsuz derecede tarafsız olması gerçekten güzel. İzleyin efendim nasıl az önce İstanbul Filim Adamisi’nde filim okumak dediysem burada da ‘hayatı okumak’tan bahsediyoruz.

Şimdi bu kadar yazdım ben umarım okumuşsundur. Benim haberler ortalama 900 falan okunuyor yani burada 900 kişi var. Kesinlikle az değil paylaştığım kanallardan kimisinin takipçi sayısının beş katı. Kimisinin ise yüzde biri ancak bu gerçekten de önemli değil bunu yazma amacım okuyana yeni duygular ve yeni persfektifler kazandırmak. Bu nedenle lütfen şu kanallara bir göz at. Bu arada kendine iyi bakmayı da unutma.

Yazar Hakkında

2 kere gittim 3 kere geldim.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.