Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Kötü adamları hepimiz severiz değil mi? Bir sürü iyi adamın olduğu ortamlarda kötü adamlar dikkati kolyaca üzerine çeker ve biraz üzerine düşünülmüşse bizi kendilerine hayran bırakırlar.

Işte bugün sizlerle en iyi 10 film kötüsüne bakacağız. Yalnız şimdiden söyleyeyim liste Empire Dergisine ait. Sonra lütfen kötü yorumlar bize gelmesin.

Önce listeye giremeyen iki gurur üyemiz var ki bunlar Sauron ve Gollum. Aslında neden alınmamışlar bilmiyorum ama yapacak bir şey yok onlar da 11 ve 12.ydi. Asıl listeden devam ediyoruz.

 

10-The Alien

Alien’ı çoğu kişi eminim seviyordur. Gerek tasarımı olsun. Gerek filmlerde atmosferi harika vermesiyle, gerek zaten tasarımından gelen korkuyu mükemmel işlemesiyle severiz kendini. Ötesi yok.

 

9-Voldemort

Evet, zamanında sevdiğim ama şuan o kadar ilgimi çekmeyen başka bir villian. Kabul ediyorum aslında arka planda harika hikayeleri var, filmde de bir kısmı işlendi gerçi ama bilmiyorum sanırım direkt Harry Potter’a uzaklığımdan dolayı sevemedim adamı.

 

8-Anton Chigurh

“Yaşlı adama Yer Yok” izlerken fazlasıyla tatminlik hissi verecek bir film. Farkındaysanız heyecan, korku veya komedi gibi şeyler kullanmadım. Çünkü filmin kendi tarzı var ve verdiği hissiyatı ancak tatmin olma duygusu olarak nitelendirebilirim.

 

7-Kylo Ren

Her ne kadar seveni baya az olsa da en azından neden listede olduğunu anlıyorum. Ne kadar sorunu olursa olsun “New Order” gibi yıkıcı bir gücün başında.

 

6-Hans Landa

Bu villian hakkında ne dersem diyeyim, size durumu açıklayamam. Ama en azından (biraz da oyuncu sayesinde) harika bir iş olduğunu söyleyebilirim. Soysuzlar çetesini izleyenler zaten durumumu anlamıştır.

 

5-Hannibal Lecter

Çoğu durum Hannibal için de geçerli, herkes fazlasıyla tanıyor ve seviyor zaten. Anthony Hopkins’in başlı başına bir yetenek olması da bir etken.

 

4-Hans Gruber

Bruce Willis filmlerindeki tüm kötüler nedendir bilinmez harika oluyor. Bu kadroya tabiki Alan Rickman’ın oynadığı Hans Gruber de dahil. Zor Ölüm filmi, izleyenler için gayet vurucu bir filmdi, burada Hans’ın katkısı da büyük.

 

3-Loki

Lokiyi zaten size anlatacak değilim merak etmeyin. Ama bunu okuyan ve Lokiyi fazla tanımayan hafif bir kitle varsa bile karakterdeki yapıyı, geçmişi ve hareketleri ile zekasını görmeniz yeterli.

 

2-Joker

Bence Joker’i 2’de gördüğünüze değil de, eğer Joker bile 2 ise 1.nin kim olabileceğine dair baya şaşırdınız. Yani zaten karakterin The Dark Knight’taki durumundan ve performansını anltmaya gerek var mı?

 

1-Darth Vader

Tabiki büyük üstat’tı. Başka kim olmasını bekliyordunuz ki. Geçen 40 yıla rağmen hala fazlasıyla anılan ve saygı duyulan ustamız 1’de olmasaydı kim olacaktı ki?

 

Umarım okurken fazla delirmemişsinizdir. Tabiki bir listeye herkesin katılması mümkün değil ama genel kesim umarım memnun ayrılmıştır.

Yazar Hakkında

Artık anlatmaya gerek yoktur herhalde. Elflerin korkulu rüyasıyım. Isengard sonuna kadar bizimle. . Instagram: @BayKozmik

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.