Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Microsoft

Uzun zamandır beklediğimiz E3 Sonunda geldi! Microsoft sunumunda en en başı çeken tabiki Xbox Scorpio! Microsoft ismini açıkladı sonunda Xbox One X! Aylar aylar önce duyurulduğunda dünyanın en güçlü konsolu olarak söylenmişti. Üstünden 1 seneden fazla geçti ve sonunda gördük. 8 teraflop gpu’su (ps4 1.8 teraflop) olan bir konsoldan bahsediyoruz. Bu inanılmaz bir güç. Konsol hem güzel bir tasarıma sahip ve güçlü. Xbox One S’in yarısı kadar bir alan kaplıyor. Yapılmış en az yer kaplayan Xbox.Konsol her oyunu 4k olarak oynamamızı sağlayacak.  Konsolda sıvı soğutma bulunmakta içinde. Konsolun çıkış fiyatı 500$ Türkiye’de 2500 olur diye tahmin ediyorum. Fakat performans açısından 4000 TL’lik bir bilgisayara eş değer.

xbox one x ile ilgili görsel sonucu

Konsolda Xbox One’da sahip olduğunuz tüm oyunlar, kinectler kollar bu konsolla uyumlu. Fakat bunları geçelim oyunlardan bahsedelim.

Xbox’un bu jenerasyonunda geri kalmasının en büyük sebebi oyunlardı. Sony gibi bir sürü exclusive oyun sunmuyordu fakat Scorpio çıkışında 22 tane Xbox&Windows 10 exclusive oyunları olacak exc olmayanlarla beraber bu sayı 42’ye ulaşacak!. Evet Xbox oyunları artık PC için de exclusive olacak! Windows Store üzerinden alabileceksiniz. Ama sadece Windows 10 üzerinden.

Phil Spencer’ın her oyun öncesi Sony’e gönderme olarak 4k 4k demesi fuarı eğlenceli kılmıştı.

Fuarda bir sürü oyun duyuruldu onların başlıcalarına değineceğim.

Forza-Gerçek 4k yarış deneyimi

Yarış simulasyonu diyince akla ilk gelen oyun olan Forza için öncelikle şu videoyu en yüksek seviyede izleyin. Evet tamamen oyun içi görüntüler. Bu harika! Muazzam görüntüye sahip olan bu oyunu Scorpio’da 4k oynayabileceğiz.

Metro Exodus!

Fuarı izlerken ekiple oyunun ismi ilk çıkmıyor tabiki. 5 dakika boyunca izlerken ulan bu ne olabilir dedik. Metro olamaz neden exclusive olsun dıyorduk. Fakat bomba patladı. Metro 2035 Exodus! Seriyi pek sevmem ama sevenleri bol. Artık yer üstü temiz bir havaya sahipken yer altı zehirli. Tekrar hatırlatalım bunla oyun içi görüntüler

Assassin’s Creed Origins-Brotherhood’u kuruyoruz!

Ben başta mısırı görünce içimden dedim aceba Origins’mi? Niye olsun ki yarın Ubisoft konferansı var. Ama Ubisoft ilk trailer ve gameplay trailerı burda verdi. Oyun çok güzel görünüyor heyecanlıyım! Oyundan bir kaç bilgi verelim. Oyunda görebildiğiniz her şeye tırmanabiliyorsunuz! Oyunda gladyatör dövüşleri de olacak. Ayrıntılı olarak Ubisoft sunumunda üstüne konuşaçağız.

Anthem- Iron Man Oyunu

Xbox’un yeni duyurusu Anthem her ne kadar Iron Man’ benzese de oyun tamamen 4 kişilik coop şeklinde oynanabiliyor. mmo rpg havası da var. Ben şahsen Xbox One X alırsam bu oyunu arkadaşlarımla oynayabilirim.

Ben bu sevdiğim oyunlardan bahsettim. Duyurulan 15’in üzerinde oyunu şuradan bulabilirsiniz.

https://www.youtube.com/user/xbox/videos

Ubisoft

Ubisoft her sene olduğu gibi yeni ip’ler ve eski oyunların devamını duyurdu. Peki neler vardı. Sevdiklerimi sıralayım.

Assassin’s Creed Origins 30 Dakika Oynanış!

Assassin’s Creed’i çok sevdiğimi bilen bilir. Her ne kadar seri kötü çıkan oyunlarıyla anılsa da ben 1 2 brotherhood ile seriye başladığımdan küsmem biraz zor. Microsoftta ilk trailer’ı görsekte burda 30 dakika boyunca oyunun içinden görüntüler görüyoruz!Kaçırmayın!

Far Cry 5 Oynanış

Bu oynanış sayesinde oyunun tamamının coop olarak oynandığını öğrendik. Arkadaşlarınızla eğlenceli bir oyun arıyorsanız listeye alabilirsiniz.

Skull and Bones Korsan Oyunu!

Assassin’s Creed 4’ün başarısından sonra sadece gemide geçen bir oyun isteyenler olmuştu. İşte assassin’s creed 4’ün gemi mekanıklerinin tamamen aynısını kullanan oyun duyuruldu. Göz atmanızı tavsiye ederim.

The Crew 2 Her motorlu aracın olduğu oyun

İlk oyunu neredeyse hiç ilgi görmeyen The Crew ikinci oyununda tüm motorlu araçları oyuna eklemiş. Araba,motor,tekne,helikopter,uçak seçenekleri oyunda var hem de hepsi tek açık dünyada. Göz atmanızı tavsiye ederim.

Beyond Good and Evil 2 10 sene sonra gelen oyun

10 senelik geliştirme aşamasından ve 3 tane iptal edilip tekrar yapımdan sonra Beyond Good and Evil 2 duyuruldu.

South Park

South Park seviyorsanız eğlenceli bir oyun arıyorsanız kesinlikle göz atın!

 

Benimde E3 2017’de sevdiğim şeyler bunlardı. Bir çok oyun daha duyuruldu. Sony ve Bethesda yazımız yakında gelecek.

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.