Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Merhaba sevgili geek dostlarım bugün ki incelememiz cuma günü vizyona girecek olan Deadpool 2 filmi olacak. Filmi dün ön gösteriminde izledik. Şimdi ise incelememize geçelim hemen.

Film kesinlikle harikaydı. İlk filminden kat kat daha beğendiğimi söyleyebilirim. Fragmanları görünce endişelenmiştim ama meğersem boşa endişelenmişim.Senaryosundan başlayalım konuşmaya. Film bize hem eğlenceyi hem de duygusallığı harika gösteriyor. Espriler önceki Deadpool filmi gibi genellikle göndermelerden oluşuyor ve harika sahneler var bu esprilerle ilgili. Filmin ciddilik seviyesi kesinlikle harika ayarlanmış. Genellikle bu tarz filmlerde ya ciddilik fazla olur ya da eğlence ama film bu iki unsuru eşit tutabilmiş.Karakterlerin süresi iyi ayarlanmış. Önceki  filmde ki karakterler bu filmde daha da ön plana çıkması ve onlara güzel repliklerin verilmesi filmi daha eğlenceli hale getirmiş. Ayrıca bu filmde resmen X-Force’un altyapısı oluşturulmuş. Filmde tek sıkıldığım nokta bazı sahnelerin tekrarlanmasıydı. Sahneler tekrarlanınca akışı bozuyor ve biraz sıkıcı bir ortam yaratıyordu.

Karakterlerimize geçelim zaten filmin genel kısmında Deadpool,Domino,Cable’ı ve Russell’ı(alevli dostumuz) görüyoruz. Deadpool’u bu filmde resmen çizgi romanını okuyorum gibi hissettim. Domino ve Cable’a karşı bir önyargı oluşturmuştum fakat bu önyargı sadece saçmalıkmış onu anladım. Josh Brolin’e burdan kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum çünkü bu adam oynanması zor karakterler olan Thanos ve Cable’ı harika oynamış bir isim haline geldi resmen. Domino ise gerçekten çizgi roman havasında olmuş. Deadpool ile konuşmaları

harikaydı. Negasonic filmde biraz sönüktü yeni kız arkadaşı Yukio ile aralarda çıkıyorlardı sadece. Colossus ise bu filmde çok daha hoşuma gitti. O şeyle kavgası fenaydı.Aa spoiler veriyordum az kalsın. Filmde ayrıca süpriz bir villian var kim söyleyemem ama o da iyiydi. Kavga sahneleri olsun replikleri olsun hepsi iyiydi.

İncelememizin sonuna geldik geek dostlarım buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Cuma günü de Spoiler’lı bir inceleme gelecek takipte kalın hoşçakalın!

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.