Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Deadpool şu anda belli bir kesimin Çizgi Roman ile olan tek bağı veya ilk bağı durumda, inanılmaz bir şekilde büyüdü karakter tabii bunun nedenleri olarak onca şey sayılabilir; kendinin bir çizgi karakter olduğunun bilincinde olması, yazarı ile atışmaları, şarlatan olması, inanılmaz bir reklam kampanyası, insanların absürtlüğe olan açlığı diye uzar gider bu liste ancak konumuz ‘Deadpool neden ünlü oldu’  değil, bu konu başka zamana kalsın.

Deadpool aşırı popüler ve inanılmaz satıyor, film mükemmel bir reklam politikası ile kitlelere kendini çok sevdirdi, Ryan Reynolds canını dişine taktı bu efor ek olarak bir sempati sağlıyor film için. E, birde R Rated geldi film misler gibi hepimiz çok beğendik filmi. Bu kadar ilgi içerisinde 2. film garantiydi, ilk filmin sonunda Deadpool’un nefret-sevgi arasında gidip gelen ilginç bir ilişki kurduğu ekürisi Cable’ın adı geçti sonra onaylandı bu haber. Yakınlarda da duyuruldu bu rolü kimin taşıyacağı, bilmeyenler için rolü aynı zaman MCU’da Thanos’a hayat veren Josh Brolin canlandıracak. Buraya kadar her şey iyi şimdi bu yazıyı yazma sebebime gelelim, insanlar Cable’ı pek tanımıyor aslına bakılırsa Deadpool’da çok tanınmıyor ama popülaritesi, ‘bireyleri’ onu tanımak zorunda bırakıyor. Bu olunca da ne oluyor: Bilgi kirliliği, gereksiz tartışmalar, bilir kişi iddiaları, araştırmadan konuşmaya odaklı bireyler ve daha nice saçma şey.

Öhöm, öhom. Aa, evet öyle, öyle doğrudur.

Artık sıra Cable’da şimdi insanlar birbirlerini oradan yemeye -ne yazık ki- başlayacaklar. İnsan, normal olarak her zaman en üst kendisi olmak zorunda hisseder ve bu olaylar her zaman yaşanacaktır, bu nedenle de sizlere aynı sıkıntıyı Cable ile yaşamayın diye ek olarak da Çizgi Roman okumanızı istediğimden, bir liste hazırlamak istedim. Bu liste, hem iki karakter arasında ki bağlantıya ve bu bağlantının kompleksliğine hakim olmanız hem de Cable’ın mihenk taşlarını çözmeniz için size rehber olacaktır ek olarak misler gibi hikaye okuyacaksınız.

O zaman başlayalım!

-Temel Reis duruşu ile söylediğimi varsayın bunu-

5. New Mutants #87

 

Bu sayı, Cable’ın tanıtıldığı sayı olmakla beraber Cable’ın kişiliğini kavramamız için güzel bir özet gibidir. Kendisinin adaleti uygulama biçimi daha çok silahlarla ve öfkeyle dolu olduğunu burada anlıyoruz. 90’ların da bir özeti gibidir Cable, büyük silahlara olan ilgisi ve aşırı şiddet kullanmaya olan yatkınlığıyla.

Bu hikayede bir Vigilante olarak nasıl bir akıl yapısı içerisinde olduğunu ve geleceği mistik bir karanlık güçten kurtarmak için  geldiğini öğreniyoruz, devamı için sizi sayıyı okumaya davet ediyorum.

4. Avengers : X-Sanction

X-Sanction çok hızlı gelişmiş bir event idi. Cable’ın kendi başına bütün Avengers ekibini yok etmesini konu alan hikayede Cable’ın bunu yapmasının sebebi geleceği değiştirmekti. Eğer Avengers ekibini yok ederse Mutantlar ve 22. Yüzyılda ki çoğu şey kendiliğinden bir düzene girecekti.

Seri, Cable’ın kişiliğinden çok güçleri üstüne odaklı bir seri ve karakterin savaş içerisinde ki gücü, aklına kazıdığı bir şeyi yapmak için ne kadar özveri göstereceğini anlatan bir hikaye olmuştur.

3. X-Cutioner’s Song

Bu hikaye önce Cable’ın orijin hikayesi olacak denilerek tanıtıldı ancak olayların sonunda orijin çok büyük bir soru ile birlikte bir başka evente bırakıldı. Olaylar, Cable’ın orijinine inmese de bu hikayede onun çok önemli bir yer almadığı anlamına gelmiyor.

Stryfe adlı bir mutant,  Cable’ı kendisinin baş düşmanı olarak görmektedir. Cable’ın dış görünüşü ile halka açık bir yerde Xavier’a saldırır ve  X-Men’in kendi içerisinde kendisine karşı ve dışarıdan gelen tehditlerle aynı anda savaştığını okuruz, X-Men seven bireyler içinde Cable içinde çok önemli bir seridir.

Hikayeyi tam vermedim bunu sebebi hikaye içerisinde Cable üzerinden karakterin hikayesi ile ilgili çok güzel bir akış gerçekleştiği için ve spoiler olacağı için öncelikli olarak sizin okumanızı istememdir.

2. Cable/Deadpool : If Looks Could Kill

Deadpool 2 de göreceğimiz ve görebileceğimiz her olayın mihenk taşı olan hikaye olarak bunu söyleyebiliriz. Dost Polisler akımının Çizgi Roman ayağı olan bu ikili 90’ların bir diğer alışkanlığı daha almışlardır. Cable’ın inanılmaz düz , göreve odaklı ve ciddiyeti asla kaybetmeyen bir birey olması ile Deadpool’un alaycı kişiliği ve enerjisi birleşince ilginç bir ikili oluşturdular.

Baştan sona kuşanmış ve birbiriyle çalışmaya zorunda bırakılmış iki mutantın, kara mizah ile hikayelerinde yapmaları gereken bir gizli operasyona giderken akan çok keyifli bir hikaye. Yazarlar zaten bu iki karakteri, zıt kutuplar oldukları için kullanmaktadırlar. Bu ikili üzerinden genelde ekstrem hikayelerin parodilerini anlatıp alttan alttan dalga geçerler.

İkilinin Deadpool 2’de başvuracağı yolun özeti olan seri oldukça eğlenceli bir hikayedir.

1. Messiah War

Bu hikayenin özeti Umut, işiniz yoksa hatta varsa bile bir kenara itin işinizi, bu hikayeyi okuyun.

Yazar Hakkında

Yönetici

Geekhane'nin nâm-ı değer kurucusu.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.