Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

The Button hikayesinin bitmesine son bir sayı kala DC yeni eventini duyurdu ”Doomsday Clock”. Geoff Johns açıklamalar yaptı ve şunu diyeyim ağzından bal damlıyor bal! 

Geoff Johns Blastr’dan Aaron Sagers’a söylediği hikaye detaylarından bahsedelim

1. Bu Watchmen’in Devamı Değil!

Bu kariyerimde çalıştığım en epik, en harika hikaye. Rebirth ile Manhattan’a bir kapı açtım hikayelerde. Watchmen’in bir kısmının DC’ye karışması harika. Manhattan’ı hikayeye koydum. Her zaman Manhattan/Superman hikayesi anlatmak istemişimdir.Bu istek içimde büyüdü büyüdü ve beni ele geçirdi..

2. Bu Bir Solo Hikaye.

Biz %100 emin olmadan Watchmen’i DC evrenine katmak istemiyoruz. Altyapıyı hazırlamamız gerekiyor.Bu Superman’in tek bir hikayesi ve orta da sadece ”Doomsday Clock” var.Fakat bu hikaye tüm DC evreninin gidişini tamamen değiştirecek. DC evreninin temellerine dokunacak.

3. Hangi Karakterler Dahil Olacak

Bir çok karakter gözükecek. Doctor Manhattan ve Superman’e odaklanacağı yerler var. Doctor Manhattan önemli bir hikaye noktası.Ve bir çok DC karakteri gözükecek(Not: Solo seri ama neden başka karakterler var derseniz hikaye Superman’e odaklı)

4.Hikayenin Fikri

Rebirth ortaya çıktığında ben bir çok hikaye planı yapmıştım. Daha sonra Gary’e Superman ve Doktor Manhattan ile ilgili bir hikayeden bahsettim. 6 ay boyunca üstüne konuştuk ve sonunda yapmaya karar verdik.

5. Gary ve Johns’un Ortaklığı

Gary Frank çizmez ise bu hikayeyi yapmayacaktım. Bu hikayeyi ondan daha iyi çizecek kimse bu gezegende yok.2005’ten beri onla çalışıyoruz. Onla yazdığımız Batman:Earth One,Legion of Super Heroes, Shazam gibi hikayeler var.İkimiz de bu hikayeye hevesliyiz.İkimiz arasında ki enerji harika.

Garry’den bir Superman çizimi

6.İsim Hakkında 

Superman ve Watchmen evreninde ki en önemli ortak meselenin adını koymaya karar verdik. Doomsday. İnsanlar en son Doomsday ve Superman’i yan yana duyduklarında Superman ölmüştü. Peki şimdi ne olacak?

7. Rebirth DCU’ya umut getirdiyse Watchmen’i bozacak mı?

Hikayenin asıl noktası bu. İnsanların Watchmen kirlenecek mi bozulur demesini red ediyorum. Ben ikonların gücüne inanırım. Umudun gücüne inanırım. Bence Rebirth ile biz kendimizi kanıtladık.

8.Şüphelerin Var Mı?

Bunun cevabı Kasımda çıkmasında gizli. Bu süreçte evrende hikayenin yerini ayarlayacağız. Garry ve Benim anlatacak bir hikayemiz var ise bunun tamamen hazır olmasını istiyoruz.

9. Rebirth Özel Sayısına Bağlantılar Olacak Mı?

Rebirth Özel sayısı benim için kişisel ve özeldi.O benim anlatmak istediğim bir hikaye idi.

Kasımda Doomsday Clock çıkıyor. Ondan önce The Button’ı okumanızı tavsiye ediyorum. Hikaye bu çarşamba bitiyor.

Yazar Hakkında

Yönetici

Geekhane'nin nâm-ı değer kurucusu.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.