Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Merhaba arkadaşlar,

Bugün 2 gün önce izlediğim bir dizi hakkında inceleme yapacağım. Ama ondan önce bir dizinin veya filmin iyi olması nasıl anlarız. Dizinin komik olması mı, aksiyon içermesi mi yoksa romantik olması mı. Bunlar kişiden kişiye göre değişen senaryolar. Ama herkesin ilgisini çeken bir şey de var. Merak duygusu. Merakımızdan dolayı şu an geldiğimiz yerdeyiz. Her neyse dizimizin incelemesine geçelim.

dark ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dizimizin adı “Dark”. Netflix’in el attığı bir Alman dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Almanya’nın Winden şehrinde gerçekleşen bir takım sıra dışı olayları anlatıyor dizi. Bu sıra dışı olaylarla ilgili tek bahsedebileceğim kafanızı yakacağıdır. Paradokslara ilgiliyseniz bakmanızı tavsiye ederim. (Paradoks demişken Predestination filmini de izleyin. Güzel bir filmdir.) Kafanızı çok fazla karıştıracak bir dizi. Elinize not defteri alıp ne neydi diye düşünebilirsiniz ki ben de yaptım. Ama yatağımdan kalkmaktan erindiğim için not defteri sadece hayal oldu. Diziyi birçok kez önerdiler. Hatta Stranger Things’e benzediğini söylediler. Benziyor mu konusuna gelirsek sıra dışı olayların olması açısından benziyorlar sadece. Yoksa ikisinin pek bir alakası yok. Hatta hiç alakası yok. Sayfamızın editörlerine sorup diziye başlamaya karar verdim. Akşam 23.00 sularında diziye başladım. En fazla 1 veya 2 bölüm izlerim diye düşünüyordum. Çünkü sabah erkenden yola çıkacaktım ailemle. Ama bir dizi kendini bu kadar mı merak ettirir. Saatin nasıl geçtiğini, bölümlerin nasıl geçtiğini anlamadım. Hem kafam karışıktı hem de yeni sezon da neler olacak onu merak ediyordum. İlk bölümün ilk dakikaları bile sizde merak duygusunu uyandıracak bundan eminim. Dizi harika bir dizi. Herkesin izlemesini tavsiye ederim. Bir iki kötü yanı yokta değil hani. Ama ilk sezonun genel akışına baktığımızda onları görmesek de olur.

Yazar Hakkında

Editör

Gündüzleri öğrenci, geceleri hacker olan kahramanımız yarı zamanlı olarak da size güncel bilgileri aktaran, çeviren bir kahraman. Bu kahramanı sevin. :-)

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.