Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Malumunuz Deadpool 2 geliyor. Oyuncuların da hazırlanması ve açıklanmasıyla beraber en merak edilen konulara ışık tutuldu: Yeni karakterler ve oyuncular ne yapacak?

Zaten önceki yazılarımdan birinde Domino’dan bahsetmiştim, Cable’ı da anlatmasak olmaz. Hadi başlayalım.

 

-Origin’i Ve Doğumu-

Nathaniel Christopher Charles Summers… Ismi bile uzun adamın, ama biz kısaca Nathan Summers diyoruz.

Evet soyadı Summers çünkü o çok yakından tanıdığımız bir dostumuzun öz çocuğu: Cyclops.

Ama sorun şu ki Nathan’ın dünyaya gelişi daha Cyclops eşine aşık olmadan çok önce kötü bir mutant olan Mister Sinister tarafından planlanmıştı. Sinister, yaptığı araştırmalar sonucunda Cyclops ve Jean Grey ilişkisinden üstün bir mutant doğabileceğini keşfetti. Umduğu şey ise, zamanı geldiğinde Apocalypse’i yenebilecek kadar güçlü bir mutant’n kontrolüne sahip olmaktı.

Önündeki tek engel Scott’ı kontrol etmek ve öldüğü sanılan (aslında tüm olay Phoenix Force etrafında dönen) Jean Grey’in yerini doldurmaktı. Ilk yaptığı iş Jean Grey’in bir klonunu yapmaktı: Madelyne Pryor. Bu klon Scott ile sorunsuzca tanıştı, evlendiler. Sonrasında Madelyne hamile kaldı ve bir erkek çocukları oldu. Ayrıca isimdeki “Nathan” aslında Sinister’ın Madelyne’nin aklına koyduğu bir isimken, “Christopher” Scott’ın babasının, “Charles” ise onun baba figüründen geliyor.

 

-Vücudu ve Zaman Yolculuğu-

Tüm bu büyük olaylar ilk olarak Madelyne ve Scott’ın evliliklerinin bozulmasıyla başlıyor. Madelyn’in ilk şikayetleri evde fazla bulunmaması ve hala Jean’i özlemesiyken Jean’in aslında ölmediğinin ortaya çıkmasıyla herşey patlak verdi. Scott evi terketti ve eski ekip arkadaşlarını da toplayarak New York’ta X-Factor adlı yeni ekiplerini oluşturdu. Bu arada Sinister ekibini göndererek Nathan’ı aldı ama Madolyne kurtuldu ve X-Men himayesine geçti. Sinister Nathan üzerinde deneyler yaptı ve Nathan ve Madolyne’nin varolduğuna dair tüm kayıtları sildi. Zamanla Madolyne gerçekleri öğrendikçe kendini kaybetmeye başladı ve karanlık tarafa döndü. Hatta şeytanlara Limbo ile Dünya arasında bir alan oluşturmaları için yardım edeceğini söyledikten sonra güçlerini farkedince kendine Goblin Queen demeye başladı.

Şeytanlar dünyayı işgal ediyor olayı her ne kadar normalde önemli olsa da sonu hariç Cable ile ilgili birşey yok o da sadece Jean Grey’in sonunda Madelyne’in hafızasını alınca Nathan’ı büyüttüğü anıları da almış olması. Bu olaydan sonra Cyclops, Cable’ı görevlerde yanında götürmeye karar verdi ve bu sayede zamanla Cable’ın güçleri fazlasıyla arttı. Bu sırada aynı zaman diliminde daha yaşlı olan Cable New Mutants ekibinin başındaydı ama kimse onun kim olduğunu bilmiyordu. 

Ama tüm olaylar Riders Of The Storm’un bebek Nathan’ı kaçırıp onu Apocalypse’in Blue Side Of The Moon denilen yerdeki üssüne getirmesiyle başladı. X-Factor ekibi gelip Nathan’ı kurtarmadan önce, Apocalypse onun vücuduna Tekno-Organik bir Virüs enjekte etti. Bu virüs onun vücuduna sıvı metal bir alasım üretip duruyordu, ayrıca durdurulmazsa ölümcüldü. Gemileri elektro-manyetik bir alan oluşturarak Cable’ın metal yerlerini sabitleyip onu kurtarmayı başardı ama virüs hala bir tehditti. 

Işte tam bu sırada 2000 yıl sonrasından gelen Sister Askani ortaya çıktı. O Nathan’a yardım edebilirdi ama bir sorun vardı: Bedeni enerji halindeydi ve sadece 1 zaman atlayışı yapacak kadar enerjisi vardı, yani Cable kurtulmak için geleceğe giderse bir daha geri dönemeyebilirdi. Herşeye rağmen Scott, oğlunu bir daha göremeyeceğini düşünerek onu zamanda yolculuğa bıraktı. Ve böylece bizim bildiğimiz Cable oluşmuş oldu. Ana hatlarıyla en azından .

Yazar Hakkında

Artık anlatmaya gerek yoktur herhalde. Elflerin korkulu rüyasıyım. Isengard sonuna kadar bizimle. . Instagram: @BayKozmik

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.