Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Geçtiğimiz gün Youtube üzerinden Black Panther filminin yeni bir video klibi yayınlandı. Klip hakkında inceleme yapmadan önce aşağıdan klibi izleyelim:

Klipte gördüğümüz üzere kostümün bir takım marifetleri var. Ancak gözden kaçırmış olabileceğiniz bir detay var: T’Challa’nın kardeşi Shuri’nin (Letita Wright) önlerindeki arabayı takip ederken aslında araçta olmayışı. Anlaşılan Wakanda’lılar teknolojide baya ilerlemiş, uzaktan kontrol ediyorlar arabaları. Araba da az buz fena bişey değil hani.

Arabadan biraz bahsettiğimize göre Black Panther’in kostümüne dönelim. Shuri’nin söylediklerinden anlaşılacağı üzere kostümde bazı numaralar var. Bunlardan bir iki tanesi klipten anlaşılabiliyor.

İlki klibin başında T’Challa koşmaya başlarken Black Panther kostümünün kıyafetlerinin içinden çıkması. Görünüşe göre Black Panther kostümü Iron Man zırhı gibi birtakım teknolojiye sahip.

Bir diğeri ise T’Challa’nın takip ettiği adamlar ateş edince kostümde parıldayan mor şeylerin ortaya çıkması. Shuri’nin verdiği direktiflere göre kostüm enerjiyi absorbe edip yansıtma özelliğine sahip. Bu yüzden kostüm kurşun yedikçe mor çizgiler ortaya çıkıyor. Yediği kurşunların etkisi olarak kostüm enerjiyi emiyor ve istendiği zaman yansıtıyor. Zaten sahnenin devamında Black Panther’in arabanın üstüne atladıktan sonra arabanın havaya uçup taklalar atmasının bana göre başka mantıklı bir açıklaması yok.

Tabi bunlar şu an için inceleyip tahmin yürüttüğümüz şeyler. Ancak film çıktığı zaman kesinliğe ulaşabilir. Geriye kalan tek şey film çıktığında izleyip olayların aslını öğrenmek.

Black Panther filmi 16 Şubat’ta sinemalarda.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.