Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Black Panther vizyona girdiği tarihten itibaren bütün internet’in gündemine oturmayı başardı. Bu yazımda sizlere bir Marvel klasiği olan filmin After Credit sahnelerinden bahsedeceğim. Bu arada filmi hâlâ izlememiş olan okuyucularımızdan iseniz ilk önce şuradan spoiler’sız incelememizi okuyup ardından filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Not: Bu yazı Spoiler içerebilir

2008 yılında çıkan ilk MCU filmi olan Iron Man’den itibaren Marvel’ın tüm filmlerinde bulunan After Credit sahnesi her zamanki gibi Black Panther’da da vardı. Filmin jenerik kısmından sonra çıkan 2 After Credit sahnesi bana göre oldukça güzel ve sinemadan çıkmadan önce yüzümüzde bir tebessüm bırakmayı başardı.

İlk After Credit Sahnesi
Filmde oynayan oyuncular ve belli başlı önemli isimlerin gösterildiği jenerik sahnesinden sonra gördüğümüz After Credit sahnesinde T’Challa nam-ı değer Black Panther, diğer Dünya devletlerine bilim ve teknoloji yardımı yapılacağını açıklarken görüyorduk. Ardından biri atılıp, “Bir çiftçi bize nasıl bilim yardımı yapabilir.” diye sorduktan sonra başrolümüz Chadwick Bosemon’un alaycı gülüşüyle sahnemiz sonlanıyordu. Filmin en önemli unsurlarından olan Wakanda’nın teknolojisini gördükten sonra, bu sahne eminim hepimizin suratında ufak da olsa bir gülümseme bırakmıştır. Yani kısaca filmi güzel bir şekilde özetleyen yerinde bir After Credit sahnesi olmuş.

2. After Credit Sahnesi
Bizi 27 Nisan 2018 tarihinde vizyona girecek olan İnfinity War filmine hazırlayan bu sahnede tahmin edebileceğimiz üzere karşımıza Winter Soldier çıkıyordu. Wakandalı çocukların meraklı bakışlarının ardından uyanan Bucky ve Shuri’nin konuşmasına tanık olduğumuz bu sahnede T’Challa’nın kız kardeşi Shuri Bucky’e “Daha öğrenecek çok şey var” demesiyle film bitiyordu. Büyük ihtimalle bu sahnenin hemen ardından Shuri, Wakanda teknolojisi ile donatılmış metal Kolu Bucky’e takdim edecek. Sonuç olarak filmin bu After Credit sahnesi tamamen İnfinity War filmine hazırlık için yapılmış güzel bir sahneydi.

Yazar Hakkında

Yönetici

Geekhane'nin nâm-ı değer kurucusu.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.