Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Ben Affleck Batman v Superman de görüldüğünden beri hayranların sevgisini kazandı. Çoğu kişiye göre en iyi batman bile oldu. Sonrasında kendisinin yazıp yönetip oynayacağı bir Batman Solo filmi duyruldu ve biz tabi ki çıldırdık. Ardından bir de Deathstroke görülünce heyecan tavan yaptı ve söndü. Çünkü önce kendisi yönetmelikten alındı. Sonrasında Batman rolünü bırakacağına dair bir sürü söylenti çıktı. Fakat biz hala Batman solo filmi için aşırı heyecanlıyız. Ve Eğer Deathstroke kullanılmaz veya arka planda kalırsa uygulansa efsane olur dediğimiz 5 hikayeyi sizler için derledik ;

5-) Batman Hush : Daha çok Batman’in geçmişine değinen bu hikaye ortalarda bulunan düşmanların hayatımıza katılmasından Batman’in çocukluk arkadaşına kadar çoğu noktaya değiniyor. Yeni ortaya çıkan bir kötü de işin cabası. Sonuçta bulunduğumuz DCEU evreninde Batman bazı şeyleri yaşamış ve tecrübeli ( bence en iyisi ) bu noktada batman’in geçmişine değinen güzel bir hikaye olabilir. Arada Batman’in anlattığı gelecek flashbackleriyle de tadından yenmeyen bir film olabilir.

4-) Arkham Asylum : Öncelikle bu filmi çekeceklerse Grant Morrison’un eseri gibi olmasını isterim. Karanlık ve ruhsal. Joker’in sınırlarını zorlayıp Arkham’ı ele geçirmesi ve Batman’i elinden geldiğince düşürmeye çalıştığı bir hikaye izleyebiliriz. Bol aksiyon olmasa bile Batman’in Ruhsal çatışmasını iyi yansıtan bir fikaye olabilir. Ayrıca böyle bir film olacaksa Joker ve Batman ikilisine hiç olmadığımız kadar yakından bakabiliriz.

3-) Baykuşlar Divanı : Bu hikaye bence açık ara Batman’i daha çok Bruce olarak verdiği psikolojik savaşı ve iradesinin sınırlarını testeden en iyi hikaye. Genel olarak Baykuşlar Divan’ı adındaki örgüt Bruce Wayne’i öldürmek istiyor. Fakat bu noktada Bruce’un özel hayatından tutun Batman’in daha önce başka düşmanlarının ona veremediği zararlar vermeyi deniyorlar. Başta Batman Cidden zorlansada sonrasında ayağa kalkıyor ve saldırı ya geçiyor. Bol aksiyon ve psikolojik savaşın olduğu harika bir hikaye ve dolayısıyla film olabilir.

2-)No Man’s Land :  Batman’in yokluğu , Gotham’daki 7.6 şiddetindeki depremin sonuçları e polisin müdahele edememesi üzerine azılı kötüler toplanıp Gotham’ı ele geçirirler ve yönetemeye başlarlar. Bir yerden tanıdık gelmiş olmalı. Batman Dark Knight Rises… Aslında bu hikayeyi Nolan bize bir bakıma izletmeye çalıştı fakat hem kötüler çok öne çıkamadı. Hemde sayıları biraz yetersizdi. Ama bunu Batman’in yeni evreninde Riddler, Scarecrow , Bane, Penguin, Two Face gibi karakterlerle yaparlarsa tadından yenmez. Belki diğer kötülere odaklanmamız açısından Joker geri planda kalabilir.

1-) A Death in the Family : Gelelim benim sinemada en çok izlemek istediklerimden. Zaten DC de bunun şu anda altını hazırlıyor olmalı ki bunun gödermesi çok yapıldı. BvS’deki Robin zırhı , Suicide Squad’daki  “Robin Cinayeti Ortağı” lakapları hikayeyi eninde sonunda izleyeceğimiz anlamına geliyor bence. Red Hood’a olan sevgimden sanırım işlenmesi gereken bir hikaye olduğunu düşünüyorum.

Listemiz bu şekilde. Umarım beğenmiş ve eğlenmişsinizdir. Batman Solo filminin bir an önce gelmesi ve bunun dışında DCEU’nun başarılı olamsını gerçekten istiyoruz. Esen kalın…

Yazar Hakkında

Gündüzleri sınav maduru. Geceleri Cosplyer ama 7/24 Geek olan Slytherin öğrencisi. Geek aleminin melez çocuğu. Namı değer Mr.Jokero.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.