Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Tekrardan merhabalar! Dün yayınladığım yazımda sizlere S.H.I.E.L.D.’in Infinity War filminde nasıl bir rol oynayabileceğini açıklamaya çalışmıştım. Eğer okumadıysanız ilk önce onu okursanız belki de birazdan anlatacağım şeyler size daha mantıklı gelebilir. Keyifli Okumalar!

Hepimizin bildiği üzere Infinity War filminde olası kayıplar için beklentilerimiz var. Her ne kadar bu çoğumuzu üzse de yeni oyunculara fırsat vermek için eski  oyunculardan bazılarının sahneden çekilmesi gerekliydi.

Duruma duygusal bir ağırlık katmak amacıyla herkesin öngörüsü üzerine Cap’in öleceği düşünülüyor. Her ne kadar şuan Avengers’dan ayrı bir biçimde Secret Avengers’ın liderliğini yapıyor olsa da Captain America aslında Tony ile Avengers’ın liderliğini yapıyor denilebilir. Şimdilerde farklı takılmayı seçselerde fragmanda Tony’nin elinde Cap’in Civil War ardından özür mektubuyla birlikte ona gönderdiği acil durum telefonunun olduğunu görüyoruz. Bu da demek oluyor ki Thanos gibi bir kötülük sonsuzluk taşlarını toplamak için Dünya zeminine ayak bastığında Avengers tekrardan birleşecek. Eskisi gib olmasalar da tekrardan birleşmeleri bile bile adımdır.

Tony ve Steve’in tekrardan bir araya gelmelerinin ardından Cap’in ölmesi duygusal bir veda sahnesi olabilir. Hem zaten bilmeyenler için , Chris Evans(Steve Rogers)’ın sözleşmesi birkaç başka Avenger ile birlikte sona eriyor. Sözleşmelerin uzatılması gibi bir durum her zaman söz konusu olsa da malesef en uzak ihtimal olarak gözüküyor.

Peki eğer Cap ve birkaç Avenger’a Infinity War filminde veda edersek New Avengers ekibi kimlerden oluşacak veya kim tarafından yönetilecek. Bu soruya kısaca Captain Marvel veya Black Panther demek istiyorum. Sebebi ise MCU’da yaşanan çoğu gelişmenin Marvel’in çizgi roman veya animasyonlarında gizliden gizliye belli ettiği şeyler olmasıdır. Örneğin Black Order’in Infinity War filminde ortaya çıkacak olması , Bruce Banner’in Hulk olmaktan korkup Hulkbuster’i kullanacak olması ve benzeri..

Peki tahminen Black Panther ve Captain Marvel önderliğinde olacak bu New Avengers ekibi kimlerden oluşacak? Öncelikle zaten MCU’da yeni sayılabilecek Scarlet Witch , Vision , Ant-Man , The Wasp, Spider-Man, Doctor Strange, Mantis , Nebula gibi karakterlerin önünde bence daha uzun bir yol uzanıyor.

Yeni eklenebilecek karakterler ise Nova , White Tiger , Spider-Man(Miles Morales), Kamala Khan, Silver Surfer, She Hulk, Medusa, Black Bolt, Quake ve The Axe.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Aynı zamanda bütün konseptin bir teori olmasıyla beraber doğruluk payı olduğunu biliyorsunuzdur. Bir başka yazımda görüşmek dileğiyle !

 

Yazar Hakkında

Sadece sıradan bir Geek.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.