Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Avengers: Infinity War filmi sinema sektörünün yanı sıra farklı eğlence sektörlerinde de hareketliliğe yol açıyor. Bu sektörlerin başında da Lego oyuncakları var.

Filmden yola çıkarak hazırlanmış Lego setlerinin sızdırılmış kapak görüntüleri uzun zamandır -hem de baya uzun zamandır- beklediğimiz filmin önemli anlarına ışık tutuyor olabilir.

NEW Avengers Infinity War LEGO sets photo! from marvelstudios

Yayınlanan 6 setin kapağında bulunan resimlerin filmde yaşanan önemli olayların tasviri olabileceği düşünülüyor. Bu setlerin ismi isme sol üst köşeden itibaren; ”Outriderlar’ın Saldırısı” ”Thor’un Silahını Arayış” ”Thanos: Son Savaş” ”Sanctum Sanctorum’da Savaş” ”Corvus Glaive Saldırıyor” ve ”Hulkbuster Savaşı” olarak sıralanıyor.

”Outriderlar’ın Saldırısı” setinde Captain America (ya da yavaştan Nomad olarak yazmaya başlayalım biz) ve Black Widow Wakanda’yı istilaya karşı savunuyor. ”Thor’un Silahını Arayış” setinde Galaksinin Koruyucuları Thor’a Nidavellir yolunda yeni silahı olacak Yıldırım Baltasını bulmaya ya da yapmaya eşlik ediyor.

Bilmeyenler için, Nidavellir İskandinav mitolojisinde dokuz diyardan biri olup cücelerin dünyasıdır. Burada büyük ihtimalle Thor’a Pip The Troll yardım edebilir. Bu da bu rolü Game of Thrones dizisinden tanıdığımız Peter Dinklage’in oynayabileceğine dair söylentilere belli oranda doğruluk ihtimali veriyor.

”Thanos: Son Savaş” setinde ise Iron-Man ve Galaksinin Koruyucuları Sonsuzluk Eldiveni için Çılgın Titan Thanos’a karşı savaşıyorlar. ”Sanctum Sanctorum’da Savaş” seti Doctor Strange ve yeni Iron-Spider kostümündeki Spider-Man’in yanı sıra Black Order’ın iki üyesini -Cull Obsidion ve Ebony Maw- içeriyor.

”Corvus Glaive Saldırıyor” setinde Black Order’in generali Black Panther ve Vision’a saldırıyor. Kutunun kapağında görüldüğü üzere Kral T’Challa ile bir bağlantısı -belki de ilişkisi- olan Nakia da bir Outrider ile savaşıyor.

”Hulkbuster Savaşı”nda da Corvus Glaive’in eşi olan Proxima Midnight Falcon ve Hulkbuster’a karşı savaşıyor.

Fragmanda bulunup sette bulunmayan karakterler arasında Scarlet Witch, Winter Soldier ve War Machine yer alıyor. Wanda ve Rhodey için pek yeni bir şey olacağını sanmıyorum fakat Bucky’yi yeni koluyla birlikte Lego setinde görmek güzel olurdu.

Avengers: Infinity War’a 100 günden az bir zaman kalmışken film için olan beklentilerimiz ve heyecanımız gitgide artıyor. Sonuçta 2008 yılındaki ilk Iron-Man filminden beri 10 yıllık bir evren söz konusu ve devamı da gelecek.

Avengers: Infinity War ülkemizde dünyadaki birçok ülkeden bir hafta önce, 27 Nisan’da vizyona girecek. Filmi izleyip etkisinden çıktıktan sonra diğer ülkelere spoiler verebilirsiniz 🙂

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.