Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Evet günlerdir,aylardır,hatta yıllardır beklediğimiz Infinity War sonunda vizyona girdi. Filmi izleyip bir inceleme yapmasaydık kesinlikle Marvel bize küserdi. Neyse bu kadar gırgır şamata yeter artık incelemeye geçelim. Geçmeden de söyleyeyim incelememde fazlasıyla spoiler olacak. Filmle ilgili spoiler görmek istemiyorsanız okumanızı tavsiye etmiyorum.Tamam geçelim incelemeye artık.

Öncellikle Thanos ile başlamak istiyorum. Thanos kesinlikle harikaydı. Thanos’u bize harika anlatmışlar. Josh Brolin’de Thanos’un duygularını,mimiklerini ve hareketlerini harika aktarmış bize(özellikle Gamora sahnesinde gözlerimizden bir yaş getirmeyi başardı.) Ayrıca amacını fazlasıyla beğendim. Biliyorsunuz ki Thanos çizgi romanda Death’e olan aşkı için bu işlere kalkıştığını biliyoruz. Fakat filmde ise evrendeki dengeyi sağlamak için bunu yaptığını gösteriyor bizlere. Thanos’u bu kadar iyi göreceğimi hiç tahmin etmiyordum. Son olarak ise CGI’i harikaydı.Ee Thanos’u anlattık Black Order nasıldı peki? Black Order iyiydi. Görünüşleride iyiydi. Fakat Ebony Maw’ın o kadar kolay ölmesi bana biraz saçma geldi.

Şimdi diğer karakterleri tek tek incelememiz sizin için sıkıcı olabilir.O yüzden Wakanda ekibini,Uzayda olan ekibi ve birde harika üçlümüz Thor,Groot ve Rocket’i inceleyelim.

Wakanda ekibininden başlayalım. Wanda ve Vision’un ilişkisi harikaydı. Tam istediğim gibi olmuş. Wanda fazlasıyla iyiydi sonunda gerçek Wanda’yı gördüğümüzü düşünüyorum.Wanda ve Vision’un İskoçya’da ki kavgasında Captain ve diğerlerini gördüğümüz sahne fazlasıyla iyiydi. Gelelim Wakanda’da ki savaşa. Wakanda da olan savaş çok iyiydi. Üzüldüğüm iki nokta vardı. Birincisi fragmanda ki sahnenin olmamasıydı. Diğeri ise o sahnenin olmamasıyla birlikte Hulk’ı sadece ilk başta ki Thanos ile kavga etmesinde görmemiz, beni birazcık üzdü fakat sorun değil inanıyorum ki bir bildikleri vardır Russo kardeşlerin. Wakanda atmosferi de fazlasıyla iyiydi. Wakanda’da ki favori sahnem ise kesinlikle Thor’un geliş sahnesiydi ”BANA THANOS’U GETİRİN” diye bağırması harikaydı.Ve savaş anındaki eğlenceli diyaloglar güzeldi.Eğlenceli diyaloglar derken unutmadan söyleyeyim film kesinlikle olması gereken ciddiyete sahipti. Eğlenceli kısımlar da tam yerindeydi ve esprili kısımlar beni güldürmeyi başardı.

Uzay ekibi ile devam edelim. Galaksinin koruyucuları ile minik Avengers ekibinin sahneleri çok iyiydi. Galaksinin koruyucu ekibini filmde fazlasıyla beğendim. Thanos ile olan karşılaşmaları olağanüstüydü. Quill bir hata yaptı ama bana biraz normal bir hata gibi geldi o da haklı napsın Gamora’sını kaybetti napsın yaptı bir hata affedin üstüne gitmeyin daha çok. En çok tedirgin olduğum sahne ise Iron Man’in ölüm ile çok yaklaştığı sahneydi orda gerçekten ufak bir kalp ağrısı çektim sinemanın ortasında. Strange’in sizin için taşı riske atmam demesi ve taşı vermesi akıllara bir soru işareti bıraktı fakat bunun cevabı çok net. Bir tane olan galibiyetin içinde Iron Man’in önemli bir rol oynaması. Yani Avengers 4’te ise geçmişe gidip bu olayı düzelteceklerini biliyoruz. O yüzden Strange’in ”Başka yolu yoktu” diyaloğu baya etkili bir diyalogtu.

Karakterlerden son olarak gelelim muhteşem üçlüye. Filmden önce Thor’un Rocket ve Groot ile iyi arkadaş olacağını duymuştuk fakat bu kadar eğlenceli bir arkadaşlık beklemedim. Bu üçlü kesinlikle beni çok eğlendirdi. Bu üçlü ile filmden önce bilmediğimiz hangi rolü üstlenicek diye merak ettiğimiz Peter Dinklage’in rolü de oldukça iyiydi hatta Gauntlet’i yapıp Thanos’un onun ellerini kullanılmayacak hale getirmesi ilgi çekiciydi.

Karakterlerden sonra ise hikaye kısmına geçelim.Hikaye nasıldı? Kesinlikle hikaye harikaydı sadece herkesinde dediği gibi sahne geçişleri arada sırada filmin akışını bozuyordu ama çokta abartıldığı kadar değildi bana kalırsa. Thanos’un tüm taşları toplayıp parmağını şıklatmasını bekliyordum. Bunu gerçekten iyi yansıttılar ve bizlere duygusal anlar yaşattılar. Ama en çok üzüldüğüm sahne ki hepimizin  çok üzüldüğü sahne olduğunu düşünüyorum Peter ile Tony’in o gözlerimizden yaş getiren konuşmasıydı. Birde benim villian mı diyim anti hero mu diyim bilmiyorum ama Loki’nin ölüm sahnesiydi. Çünkü Loki’yi çok fazla seviyordum ve karakterin iyi işlendiğini düşünüyordum. Son olarak ise Thanos’un amacını gerçekleştirip güneşin doğuşunu izlemeye gittiği sahne filmde ki favori sahnem olmayı başardı.

Evet geldik incelememizin sonuna gerçekten uzun bir inceleme oldu fakat gerçekten fazlasıyla hakediyor. Çünkü bu film bence gelmiş geçmiş en iyi çizgi roman filmi olmuş. Umarım incelememi beğenmişsinizdir. Eksik ve ya sizin düşüncülerinizi yorum kısmına yazarsanız sevinirim.

 

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.