Bir zamanların en ünlü oyunlarının bir çoğunu çıkartmayı başaran Atari geçtiğimiz aylarda Ataribox isimli konsolunu biz tüketicilerle paylaşmıştı. Şimdi ise konsol hakkındaki bir çok detayı açıklamaya karar verdiler.

Yıllar sonra geri dönen şirketin açıklamasına göre konsolda Readon Graphics ile çalışan özel olarak değiştirilmiş bir AMD işlemcisi bulunacakmış. Bunum yanı sıra garip bir yolu izlemeyi seçen Atari, konsolun Linux tabanlı olacağını açıkladı. İşletim sisteminin Linux olarak seçilmesinin nedeni ise Linux’un tamamen özelleştirilebilir ve yeniliklere sonuna kadar açık bir sistem olmasıymış. Ayrıca Linux sayesinde televizyonları bilgisayarlarla birleştirmek istediklerini açıkladılar. Bunun sayesinden insanlar konsolu bir bilgisayar gibi kullanbilirken bir konsol gibide kullanabilecekler. Konsolda varolmayan oyunları da sisteminiz sayesinde bilgisayar olarak da oynayabileceksiniz.

Ayrıca Atari, işletim sistemi sayesinde diğer konsollar üzerinden yapamayacağımız bir çok şeyi bir bilgisayar kullanırmış gibi yapabileceğimize vurguluyor.

Konsolu ilk satın aldığınızda içinde bir çok atari oyunu bulunacağını açıklayan şirket bunun yanı sıra Atari dünyasında bulunan bir çok oyunun da sonradan konsola eklenebileceğini bahsetti.

Kırmızı-siyah ve tahta modelleri ile 2018 ilkbaharında satışa çıkması planlanan konsolun 270 dolar civarında bir fiyatı olması bekleniyor.

Bu alana reklam verebilirsiniz!