Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Dünyaca ünlü ve Türkiye’de dahi önemli miktarlarda hisseleri bulunan Citigroup şirketinin analistlerinden bir kaçı Apple’ın Netflix’i satın alabilme olasılığına dikkat çektikleri bir rapor hazırladı.

Citi analistleri olan Jim Suva ve Asiya Merchant’ın hazırladığı rapora göre Apple, %40 gibi büyük bir olasılık ile Netflix’i satın alacakmış.

Bu anlaşmanın olma olasılığını yaratan olay ise yakın bir zamanda ABD’de yürürlülüğe giren vergi indirimi yasasıymış. Bu vergi indiriminden yararlanarak Apple’ın 220 milyar dolar civarındaki serveti ile ABD’ye geri dönebilme ve bu geri dönüşte büyük yatırımlar yapabilme olasılığına bir çok yayın organı tarafından dikkat çekilmişti. Bunun yanı sıra son zamanlarda büyük bir gelişim gösteren Netflix’in yanı sıra Disney, Electronic Arts ve Tesla gibi şirketlerin de Apple tarafından alınabileceği iddia edildi. Ancak bahse konu olan bu analiz Disney’in FOX’un para kaynağı olarak da bilinen film ve dizi haklarını almadan önce hazırlanmış. Yani Disney’in %30’larda gezinen “alınabilme” ihtimali %0 dolaylarında yüzüyor olabilir.

Bunun yanı sıra Apple’ın Netflix’i satın alması ile elde edeceği karın şimdikine oranla %40 dolaylarında artacağına da dikkat çekilmiş.

Haberi bitirmeden tekrar belirtmek gerekiyor ki bahse konu olan alımları hepsi tamamen ihtimaller üzerine kurulu ve bir bakıma söylentilerdir. Hâlâ ortada resmi açıklama bulunmuyor.

Yazar Hakkında

Yaklaşık 4 senedir sinema, dizi, oyun, teknoloji ve çizgi roman alanları ile uğraşan esaslı bir geek.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.