Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Bildiğiniz üzere Marvel’ın uzun zamandır beklenen filmi Ant-Man & The Wasp için ilk resmi fragmanı yayınlandı. Fragmanı hala izlemediyseniz şu yazıdan fragmana ulaşabilirsiniz. Fragman genel itibariyle hayranları tatmin edici görüntülerle doluydu:

Wasp’in kostümü, etkileyici aksiyon sahneleri, Scott&Hope ortaklığı vs. Fragmanla ilgili ufak detayları verdiğimize göre fragmanda gözden kaçırmış olabileceğiniz ya da eğlenceli anları bir gözden geçirelim.

1.’Gelir miydin?’

Fragman Scott’ın Hope’a Civil War sırasında Captain’ın Scott’tan yardım istemesini anlatmasıyla başlıyor. Gerek Ant-Man gerekse Giant-Man olarak gayet iyi iş çıkarıyor Scott. Tabi sonu hapiste bitiyor ama olsun, Steve Rogers abisi kurtarıyor onu.

Buraya kadar tamam, tamam da bu sırada Hope neredeydi? Ant-Man filminin sonunda Hope için hazırlanan prototip Wasp kostümünü görmüştük. Hatta ve hatta Civil War için hazırlanan konsept çalışmasında bile Wasp görülüyordu.

(Bakınız tam da şurada bariz bir şekilde görülüyor Wasp hanımefendi)

Fragmanın ilerleyen anlarında öğreniyoruz ki Scott aslında Hope’a hiç sormamış gelir misin diye.  Hope’un verdiği cevaptan da hareketle sanırım bunu hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz, ama şu noktada doğru söylüyor, eğer Hope da onunla gitseydi Scott yakalanmayabilirdi.

2. Binayı Küçültmek 

Fragmanın ilerleyen anlarında Hank Pym yine gösteriyor marifetlerini. Koskoca binayı küçültüp çekçekli bavul gibi taşıyor adam. Görünüşe göre bir kaçış içerisindeler ve büyük ihtimalle de bunun sorumlusu Scott. Eee, insan Hank Pym gibi süper bilim insanı olunca kaçışı bile havalı oluyor.

3. Karıncaya Binme Olayı

Fragmanda görüyoruz ki Ant-Man yine karınca sırtında oradan oraya koşturuyor. Ant-Man filminde karıncalarla arasında özel bir bağ kuran Scott, aralarından bir tanesine ‘Antony’ ismini vermişti. Fakat filmin son sahnelerine doğru Antony aramızdan üzücü bir şekilde ayrılmıştı. Ant-Man & The Wasp filminde Scott bu durumu atlatmış gibi görünüyor.

4. Kovalama Sahneleri

Fragmandaki kovalama sahnesinde gördüğümüz üzere, ekibimiz meşhur minibüsleriyle aksiyona dahil oluyorlar. İşin içine Pym partikülleri de giriyor tabi. Arabayı küçültüp öndeki arabanın altına giren ekibimiz ardından arabayı büyütünce kovaladıkları (ya da kaçtıkları) araç yolun dışına fırlayıveriyor.

5. Giant-Man Geri Dönüyor

Ant-Man’i Captain America: Civil War filminde Giant-Man olarak görmüştük. Şimdi aynı durum Ant-Man & The Wasp için de geçerli oluyor. Şimdi burada duruyoruz.

Bu sahnede 2. Maddede bahsettiğim küçülen bina ile ilgili bir durum var. Ant-Man Giant-Man olup gemideki yolculara baktığı sahnede yolculardan biri çanta gibi bir şeyi elinde tutuyor. Elinde tuttuğu çanta da bana kalırsa Dr. Pym’in küçülttüğü binaya benziyor.

(Bence işin içinde daha büyük bir iş var.)

6. Quantum Boyutuna Yolculuk

Fragman, Quantum Boyutu ile ilgili ufak bir kesit sunuyor bizlere. Önceki filmde daha çok kaçınılması gereken, girildiği takdirde çıkılması imkansız olan bir yer olarak gösterilmişti bizlere, ancak Scott Lang oraya girip çıkmayı başarmıştı. Bu durum Hank Pym’in kafasındaki bazı sorulara cevap olmuş olacak ki bu filmde Ant-Man ve Wasp aynı şeyi yapmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Hatırlarsanız asıl Wasp olan Janet van Dyne oraya girip kaybolmuştu. Belki bu filmde onu bulabilirler.

7. ‘Arkanı Kollayacak Birisi’

Fragmanda Scott’ın kızı Cassie’yi Scott’a akıl verirken görüyoruz. Anlaşılan Pym/Van Dyne ailesinin yanı sıra Lang ailesi de bir yakınlaşma yaşıyor.

Cassie’nin Scott’a arkasını kollayacak birisine ihtiyacı olup olmadığını sorduğu bir sahne görünüyor. Bu durum iki sebepten dolayı gayet güzel bir şey aslında.

Birincisi, bu durum Wasp’in filmde yardımcı karakter olmasına bir gönderme sayılabilir. Diğer sebep ise, Cassie Scott’ın hayatındaki en önemli şey ve karakter için büyük bir motivasyon kaynağı. Sonuç olarak bu sahne gayet güzel.

8. Bir Partner

Wasp’ten laf açılmışken, fragmanda Hope Van Dyne’ı ilk kez Wasp kostümüyle aksiyona girerken görüyoruz.

Aslına bakarsanız Wasp bu iş için biçilmiş kaftan gibi duruyor. Sorunsuzca atlıyor zıplıyor, kurşunları engellerken küçülüp bıçağın üstünde koşuyor ve haydutları döverken de eğleniyormuş gibi görünüyor.

Yani sonuç olarak, Ant-Man’e bir partner lazımsa bu şüphesiz Hope Van Dyne/Wasp olmalıdır.

9. ‘Ona Kanat mı Verdin?’

Wasp’in ekrandaki ilk aksiyon sahnesinin yanı sıra Scott’ın Wasp’in ilk aksiyon sahnesine verdiği tepkiler de gayet güzeldi.

Scott, Wasp’in kanatlarının olmasına biraz şaşırmış gibiydi. Ayrıca bileklerindeki ekipmanlardan ateşleyici iğneler atması da biraz sürpriz oldu onun için.

Sonrasında ise Scott bu durumu, Hank Pym’in Ant-Man filmindeki olaylar sırasında bu teknolojiye sahip olmamasına yorumladı. Hank Pym ise Scott’a bu teknolojiye o zaman da sahip olduğunu söyledi.

10. Hello Kitty

Şahsen benim fragmanda en çok hoşuma giden bölümlerden biriydi. Hatırlarsanız ilk filmde Ant-Man Yellowjacket ile savaşırken kazara Cassie’nin oyuncak trenlerinden biri büyüyüp odanın duvarını yıkmıştı.

Bu fragmanda da ona benzer bir durum var. Bu sefer Wasp minibüs ile kaçarken arabanın arkasından arkalarındaki motorcuya doğru bir Hello Kitty oyuncağı fırlatıp onu büyütüyor ve böylece arkalarındaki adamlardan kurtuluyorlar.

11. Bill Foster

Fragmanda çok kısa bir süre için Laurence Fishburne’un canlandıracağı Bill Foster’ı görüyoruz. Foster filmde Dr. Pym’in asistanı rolünde görünecek. Belki de Foster’ı bu filmde Black Goliath olarak görürüz ya da onunla ilgili bir diyalog geçer.

12. Ghost

Scott Lang ve Hope Van Dyne ikinci bir macera için döndüklerinde karşılaşacakları düşmanlardan bir tanesi Ghost isminde bir süper kötü olacak. Fragmanda kısa bir süre görünen Ghost rolünü canlandırma görevi Hannah John-Kamen‘a düşüyor.

BONUS: 

Filmin yönetmeni Peyton Reed fragmanda kullandıkları şarkının Adam and The Ants grubunun ‘Ants Invasion (Karıncaların İstilası)’ şarkısı olduğunu söyledi. Filmin ismini ve konusunu göz önünde bulundurursak gayet güzel bir seçim olmuş.

Ant-Man & The Wasp 6 Temmuz’da sinemalarda.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.