Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Tekrardan merhabalar Geekler! Öncelikle bundan 1 hafta önce agents of S.H.I.E.L.D.’ın Avengers Infinity War filminde ne kadar büyük bir rol oynayabileceğinden bahsetmiştim. Şimdi ise sizlere S.H.I.E.L.D. ajanlarının ‘sıradan’ işlerine anlatan diziden bahsedeceğim.

Agents of S.H.I.E.L.D. Phili J. Coulson’ın ölümden döndürülüp bir ekip kurmasını anlatıyor. Hepimizin bildiği üzere Coulson ilk Avengers filminde Loki tarafından öldürülmüştü. Dizi bu sahnenin arkasından başlıyor. Coulson’ın Kree kanı kullanılarak tekrardan hayata döndürülmesiyle devam eden dizi ilk sezona S.H.I.E.L.D.’a sızan Hydra karmaşasıyla son veriyor. Biliyoruz ki bu süreç Captain America ile paralel ilerliyor. Hemen ardından 2.Sezonda artık Coulson direktör oluyor ve Hydra kalıntılarıyla uğraşırken Daisy’nin psikopat babası çıkageliyor ve tüm olay karman çorman olurken diziye bir anda Inhumans konusu dahil oluyor. Ana kadrodan olan Daisy’de Inhuman olup çizgimoanlarda S.H.I.E.L.D. direktörü olan Quake’e dönüşüyor. Güçler kontrol falan derken Daisy’nin psikopat annesi S.H.E.L.D.’a savaş açıyor ve babası annesini öldürünce işler rayına giriyor. Bu arada ortaya çıkan ve kendilerine S.H.I.E.L.D. diyen bir kuruluş S.H.I.E.L.D.’a kafa tutuyor ve ana kadro daha da genişliyor. 3.Sezon ise tamamen Inhumans konusunu ele alıyor. Daisy artık Inhumanların koruyucu ve savunucu gibi öne çıkıyor ve kötü niyetli H.I.V.E. ortaya çıkana kadar her şey yolunda ilerlemiyor denilebilir. İhanet eden Ward Coulson’un sevgilisi öldürüyor ve kartopu etkisiyle olaylar çığ boyutuna ulaşıyor ve Lincoln Campbell’e veda ediyoruz. Tüm tramvaları atlatamayan Quake artık bir Kanunsuz olarak S.H.I.E.L.D.’den ayrı olaylara müdahele etmeye başlıyor ve olaylar dizisi onu Ghost Rider ile tanıştırıyor.

Önce düşman sonra da arkadaş olan ikili saf bilim adamı Radcliff’in yapay zekasının kontrolden çıkmasından sonra ayrı düşüyorlar ve tekrardan S.H.I.E.L.D.’e katılmak zorunda kalan Daisy(Quake) LMD(Androidler) ile mücadeleye girişiyorlar ve ardından yaşananlar yüzünden en çok aranan suçlulular oluyorlar. Sanal bir gerçeklikle tıkılı kalıyor ve çıkmak için diğerlerini hikayelerine inandırmaya çalışıyorlar. Gelmek istemeyenler ya da inanmayanlar oluyor elbet. Ama sonunda döndüklerinde Ghost Rider’da dönüyor ve Aida’yı yeniyorlar.

 

Şu an ise bir zaman taşı dolayısıyla gelecekte sıkışmış bir şekilde Dünya’yı kurtarmaya çalışıyorlar. Bana kalırsa en kaliteli Marvel dizisi olan Agents Of S.H.I.E.L.D.’i kesinlikle izlemenizi öneririm.

Yazar Hakkında

Sadece sıradan bir Geek.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.