Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Öncelikle yazımızı okuyan okumayan her kadının 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlarız. Evet dediğimiz gibi bugün 8 Mart ve bizde bugün için bi yazı düşündük efendim. Çizgi Roman Evrenindeki En güçlü Kadın kahramanlarımızı bir derleyelim dedik . Şunu da belirteyim karakter seçimini sadece fiziksel güç üzerine yapmadım.

1 -) Wonder Woman : Aslında Sadece Diana demektense burada tüm Amazon Savaşçılarına değinmek istiyorum. Sonuçta Amazon’un Güçlü Kadınlarının her biri Güçlü ve Çetin. Diana ise bunlardan en çok sıyrılan Amazon Savaşçısı. Kendisi tam bir kahraman ve erkeklere gayet yetebiliyor. Hatta çoğundan daha iyi diyebiliriz. Sonuçta Süperman’e kafa atmış bir kadın kendisi.

2 -) Poison Ivy : Kendisinin Batman’e diğer kötülerin çoğundan daha fazla kök söktürdüğünü ara ara ona yardım etme potansiyeline sahip olsada gerçekten zehirli bir kadın olduğunu söylemekte fayda var.

3 -) Amanda Waller : Yazının başında belirttiğim gibi konumuz sadece fiziksel güç değil. Sonuçta Amanda Waller zekası, soğukkanlılığı , cesareti ve güçlü duruşuyla bizi epey geriyor. Kendisinin Batman’in kimliğini bilen aaylı kişilerden biri olduğunu söylemektede fayda var ayrıca.

4-) Captain Marvel : Yakında filmi çıkacak olan ve Civil War II de Iron Man’ın karşısında kendi takımıyla duran Captain Marvel bence gücünü bizlere baya gösterdi. Kas gücünden zaten bahsetmeye gerek yok.

5 -) Death : Savaşlar Fatihi Thanos’u ve Deadpool’u kendisine aşık etmiş , Thanos’un uğruna kanlar akıttığı ölümün ta kendisi hakkında ne söylesek az bence.

Bonus ;

Biraz da Müslüman olan bir iki karaktere değinelim dedik.

Yeniçeri : Dc’nin Türk Süper Kahramanı Kanuni’nin kılıcı ve Merlin’in büyü kitabını kullanan Sağlık Görevlisi Bir Türk kendisi. Aquaman ile de arasında bir filizlenme olup Justice League’ye bile davet edilmiştir.

Kamala Khan ( Mss Marvel ) : Marvel’in yeni Mss Marvel’i Kamala Khan adında bir Müslüman Kadın. Kendisi güçlü Avengers’la çalışmış her me kadar hikaye de pek doğru işlenmesede yüzümüzü güldüren bir karakter .

Yazmımız bu şekilde idi. Umarım eğlenmişsinizdir. Ayrıca burdan tekrardan tüm kadınlırımızın Kadınlar Gününü kutlayıp yanımızda oldukları için teşekkür ederiz…

Yazar Hakkında

Gündüzleri sınav maduru. Geceleri Cosplyer ama 7/24 Geek olan Slytherin öğrencisi. Geek aleminin melez çocuğu. Namı değer Mr.Jokero.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.