Not Found

The requested URL /easd was not found on this server.

Ana Sayfa

Yazıma başlamadan İçinde gücü hisseden her dostumun Star Wars Günü’nü kutlarım. Işın Kılıçları Star Wars seven sevmeyen herkesin ilgisini çeker genelde kabzalarından çıkışları ile çıkardığı sesler ile gayet havalı aletler kendileri. Ama bizim evrenimizde o aşırı havalı aletler aşırı havalı Sith ve Jedilerimizin elinde öyle şeylere tanık oluyorlar , öyle şeylere eşlik ediyorlar ki bizi bizden alıyorlar. İşte bu kılıçların tanık olduğu en muhteşem 5 düello.

Obi-Wan vs Darth Vader : Kendisinin izlenen ilk ışın kılıcı dövüş sahnesinin olması yanında büyükte bir anlam taşıyor. Eskiden sıkı dost ama o zamanlar ağır düşman olan ikilinin yıllar sonra tam anlamıyla ilk karşılaşması oldu. Yıllardır eski dostunu arayan ve bulduğu anda intikamını alan Vader sonunda amacına ulaşmış oldu.

Darth Maul vs Obi-wan & Qui Gon Jinn : Yeni üçlemenin ilk kaliteli savaşının olması yanında bize Star Wars tarihinin en havalı kötülerinden olan Darth Maul’u gösteren bir düello oldu kendisi. Darth Maul’un usta padavan ikilisine tek başına saldıran Maul Qui Gon’u öldürdükten sonra ortadan ikiye bölünüyor ve iyilier kazanmış oluyor. Ayrıca düello başında Maul’un kılıcını açtığı sahne bile listeye girmek için yeterli bir sebep bence.

Luke vs Darth Vader : Luke’un Obi Wan ve kendince babasının intikamıyla Vader’a dalmasıyla başlayan savaş Star Wars tarihinin en ünlülerinden. Savaş sonrasında Marvel’in bile gönderme yaptığı ünlü kol kaybediliyor ve Luke tam köşeye sıkışmışken kol sahnesinden kat kat daha ünlü bir sahne yaşanıyor… ” No Luke I’m Your Father! ”

Darth Sidious vs Yoda : Dostlar bu savaşa kısaca Boss Fight diyebiliriz. O dönemin Jedi lideri ve en güçlü jedilerden olan Yoda ve dönemin Sith Lordu yıllarca Galaksiye hükmetmiş olacak Darth Sidious kapışıyor desek yeter bence.

Anakin vs Obi-wan : Bu sahneyi her seferinde ağzım açık izlerim. Kendisi Star Wars evrenin en ünlü dövüş sahnelerinden olup Galaksinin kaderini belirleyen , Vader’ın günümüzdeki havalı görünüşüne kavuşmasını sağlayan ve izlediğimiz yüm Star Wars filmlerinin doğum sebebi kısaca güce dengeyi getiren savaş. Anakin’in hırsı ve korkusu Obi-wan’ın ise soğuk kanlılığıyla geçen düelloda ikiimiz harikalar yaratıyor. Obi-wan’ın “You were my brother Anakin ! ” demesiyle son bulan ünlü dövüş iki taraf içinde büyük bir darbe oluyor.

Evet sevgili okur umarım listeyi beğenmişsindir. Star Wars evrenini seviyor ve gücü içimizde hissediyoruz. Güç seninle olsun…

Yazar Hakkında

Gündüzleri sınav maduru. Geceleri Cosplyer ama 7/24 Geek olan Slytherin öğrencisi. Geek aleminin melez çocuğu. Namı değer Mr.Jokero.

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.